Przeskocz do treści

Nasz polski dom wymaga dzisiaj gruntownej naprawy, odbudowy. Konwencja programowa Andrzeja Dudy

wpolityceplZespół wPolityce.pl / Slaw / PAP

Rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog to cztery filary umowy programowej, jaką zaprezentował w sobotę kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Mój mistrz pozostawił po sobie wielkie, niedokończone dzieło odbudowy Polski — mówił Duda.

Jak powiedział kandydat PiS na prezydenta, w Polsce w ostatnich latach składano wiele obietnic.

Zwłaszcza w okresie ostatnich ośmiu lat. Większość z tych, które miały poprawić życie Polakom, do dzisiaj pozostaje niespełniona — ocenił Duda.

Jak mówił, zdecydował się zawrzeć z wyborcami umowę na piśmie dotycząca kształtu odbudowywanej, naprawianej Rzeczypospolitej.

20150228ad1O to, w jaki sposób to będzie robione i dla kogo — zaznaczył Duda (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski).

Mój mistrz pozostawił po sobie wielkie, niedokończone dzieło odbudowy Polski, uczynienia Polski krajem przyjaznym swoim obywatelom, który będzie umiał pomagać słabym i nie będzie musiał bać się silnych. Dzisiaj takiej Polski nie ma. Dzisiaj w Polsce mamy władzę, która boi się silnych, ale nie waha się uderzyć w najsłabszych. To wymaga wielkiej zmiany. Nasz polski dom wymaga dzisiaj gruntownej naprawy, odbudowy, silnego wsparcia ze strony uczciwej władzy. A uczciwa władza to także prezydent Rzeczpospolitej — powiedział Duda.

W umowie programowej Duda proponuje m.in. cofnięcie reformy emerytalnej podnoszącej wiek emerytalny do 67 lat, likwidację NFZ, powstanie przy prezydencie ciał doradczych: narodowej rady rozwoju i rady przedsiębiorczości, a także powrót do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/235548-nasz-polski-dom-wymaga-dzisiaj-gruntownej-naprawy-odbudowy-konwencja-programowa-andrzeja-dudy-zobacz-zdjecia