Przeskocz do treści

Nowenna za senatorów

Podejmij wraz z obrońcami życia modlitwę o dary Ducha Świętego dla senatorów RP przed głosowaniem nad antyludzką ustawą o in vitro.

nowennazasenatorow„Nasz Dziennik” przypomina, że w dniach 8-10 lipca w Senacie przewidziano dyskusje i głosowanie nad rządowym projektem ustawy „o leczeniu niepłodności”, która jest jedną z najbardziej liberalnych ustaw legalizujących in vitro (fot. p. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik).

– Ustawa, którą kłamliwie nazwano o leczeniu niepłodności, a która niepłodności w żaden sposób nie leczy, woła o pomstę do Nieba. Życie człowieka zostało zakwalifikowane jako przedmiot. Godność, wartość życia zostały zanegowane. Istota ludzka w pierwszych dniach swojego życia została zdefiniowana jako grupa komórek – ubolewa Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich, jedna z inicjatorek modlitwy i postu za senatorów.

Dlatego obrońcy życia apelują, aby przed decyzją Senatu podjąć szczególną modlitwę i post w obronie życia – od 2 do 10 lipca wzywają do podjęcia nowenny do Ducha Świętego i Matki Bożej Królowej Polski o dary Ducha Świętego dla senatorów RP.

Warunki nowenny Uczestnicy nowenny każdego dnia zobowiązują się do:
• uważnego odczytania przed Bogiem imion i nazwisk Senatorów RP,
• modlitwy Litanią do Ducha Świętego,
• odmówienia części Różańca Świętego (pięć tajemnic),
• odmówienia modlitwy ks. Piotra Skargi za Ojczyznę,
• zachowania wybranej formy postu,
• uczestniczenia we Mszy Świętej (w miarę możliwości).

Zgłoszenia udziału w nowennie można nadsyłać dziś do godziny 14.00 pod adresy e-mailowe: biuro@pro-life.pl lub zk.spotkania@gmail.com. W e-mailu należy podać imię i nazwisko oraz adres pocztowy. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie w godzinach 10.00-14.00 i 16.00-20.00 pod jednym z numerów: 503 771 229, 517 468 855 lub (12) 633 09 73.

Za: http://naszdziennik.pl/polska-kraj/139681,nowenna-za-senatorow.html