Przeskocz do treści

O mediach i Publicznej Telewizji Narodowej

krakowniezaleznymkInformacja własna

Ostatnie (1 grudnia 2015 roku) spotkanie Krakowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy poświęcone było mediom. Wystąpienie na ten temat przygotował p. Mirosław Boruta, doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii.

ksdlogoWspomniał, że "demokracja jest dzisiaj li tylko mediokracją. A media w większości znajdują się w rękach lewactwa różnej maści. Lewactwa, czyli fanatycznych grup dla których wspólnoty rodzinne i wspólnoty narodowe stanowią największego ideologicznego przeciwnika. Dlaczego te? Dlatego, że to o nich socjologowie mówią i piszą najczęściej „wspólnota”. A wspólnota dla ideologów indywidualizmu, relatywizmu kulturowego i moralnego oraz socjobiologizacji (erotyzacji, seksualizacji) życia ludzi, czyli życia społecznego to przeciwnik najważniejszy.

20151201ksdŚwiat ludzi, świat społeczny jest jednak światem realnym i mamy obowiązek bronić go tak samo, jak mamy obowiązek bronić zdrowego rozsądku, złotego środka czy naturalnego porządku świata".

Szczegółowe uwagi o Publicznej Telewizji Narodowej jako projekcie afirmacji polskiego państwa i polskiego narodu, polskiej kultury stały się przedmiotem ożywionej dyskusji.