Przeskocz do treści

Ofensywa wyborcza prawicy. PiS tworzy lokalne sztaby wyborcze Andrzeja Dudy i korpus ochrony wyborów

wpolityceplZespół wPolityce.pl / lw / PAP

W każdym okręgu Prawa i Sprawiedliwości powstanie lokalny sztab wyborczy kandydata tej partii w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy - wynika z informacji PAP we władzach ugrupowania. PiS powoła też korpus ochrony wyborów.

W sztabach będą zasiadać parlamentarzyści i pełnomocnicy okręgowi. W tej sprawie do 40 okręgów partii zostało wysłane zarządzenie Beaty Szydło, szefowej sztabu wyborczego kandydata na prezydenta PiS Andrzeja Dudy.

Poseł Joachim Brudziński powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Szczecinie, że podczas sobotniego posiedzenie zarządu okręgu szczecińskiego PiS na polecenie Szydło w okręgu szczecińskim powstał sztab wyborczy Andrzeja Dudy.

Decyzją władz krajowych dzisiaj cała aktywność partii w Szczecinie i w powiatach okalających miasto zostaje podporządkowana kampanii wyborczej naszego kandydata — oświadczył Brudziński.

20150202adPoseł Michał Jach poinformował, że o „maksymalną przejrzystość i transparentność” wyborów prezydenckich zadba korpus ochrony wyborów (fot. "Selfie" na spotkaniach z Dudą. Profil Andrzeja Dudy na Facebooku).

Rozpoczynamy akcję, która pozwoli precyzyjnie przygotować naszych przedstawicieli w komisjach wyborczych i mężów zaufania. Ostatnie wybory pokazały, że tych nieprawidłowości jest niezmierna ilość — dodał.

Kandydaci do komisji wyborczych zostaną przeszkoleni w terenie, każdy z nich będzie miał także poradnik jak mają wyglądać wybory, bo tego nie wiedzą często nawet przewodniczący komisji - zaznaczył Jach.

Każdy z kandydatów będzie musiała zdać sprawdzian ze znajomości procedur funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych, bo z tym jest najgorzej — dodał poseł.

Będziemy szukać nie tylko wśród naszych członków, ale zapraszać do współpracy z nami osoby niebędące członkami PiS. Zwracamy się do wszystkich osób, którym zależy na przestrzeganiu jasnych zasad demokracji — powiedział Jach.

W opinii Brudzińskiego, wybory prezydenckie są najłatwiejsze do skontrolowania przez małą liczbę kandydatów i brak wielu list, a do kontroli wystarczą struktury partii.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/232237-ofensywa-wyborcza-prawicy-pis-tworzy-lokalne-sztaby-wyborcze-andrzeja-dudy-i-korpus-ochrony-wyborow