Przeskocz do treści

Ojczyznę, wolną racz nam wrócić Panie

tomaszorlowskiTomasz Orłowski

Krakowski Klub Gazety Polskiej w Nowej Hucie oraz środowiska patriotyczne 20 czerwca zaprosiły mieszkańców Krakowa na uroczystą Mszę Świętą w intencjach Ojczyzny oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej.  Była to Msza Święta koncelebrowana, pod przewodnictwem ks. Adama Podbiery, proboszcza parafii pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. 

20130620kgpnh1Podczas kazania padło wiele niezwykle ważnych słów, które poruszyły nasze serca. Słowa te odnosiły się szczególnie do bezwarunkowej miłości  do Boga i Ojczyzny. Mottem były słowa Jana Pawła II, który przypominał swoim rodakom  o pamięci, o korzeniach naszej tożsamości, o  miłości do Ojczyzny, naszej Matki. Nowa Huta pamięta Msze Święte za Ojczyznę organizowane w Kościele pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach, na które przyjeżdżał ksiądz Jerzy Popiełuszko oraz w naszej parafii, odprawiane przez księdza Stanisława Podziornego. 

20130620kgpnh2Wtedy w Kościele gromadziły się tłumy wiernych, którzy śpiewali "Ojczyznę, wolną racz nam wrócić Panie". Dzisiaj wyśmiewa się patriotyczne postawy, a prezentujących je ludzi wyszydza. Dlatego należy na nowo przypominać ludziom o fundamentalnych wartościach, na których wychowały się pokolenia, o wartościach podstawowych zawartych w trzech najpiękniejszych słowach polskich: „Bóg, Honor,  Ojczyzna”. Dziękujemy pocztom sztandarowym - Konfederacji Polski Niepodległej 1979-1989 i Duszpasterstwu Ludzi Pracy w parafii w Mistrzejowicach oraz wszystkim wiernym za przybycie, wspólną modlitwę i kolejne, pamiątkowe zdjęcie przy Tablicy Smoleńskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości (fot. 1-15), uzupełnionej o zdjęcia "komórkowe" autorstwa p. Mirosława Boruty (fot. 16-24): 
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/20Czerwca2013