Przeskocz do treści

Okruchy z okrągłego stołu

kazimierzkubrakKazimierz Kubrak

Działacze opozycji komunistycznej żyjący dziś w biedzie i skrajnej nędzy walczyli po to aby po 24 latach wolności ich bogaci koledzy ”przejęli się ich losem”. We wrześniu 2013 roku Senat zgłosił projekt ustawy o pomocy dla działaczy opozycji demokratycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych. Projekt tej ustawy trafił do sejmu i w stycznia 2015 roku i skierowano go do komisji polityki społecznej i rodziny. Zapewne minie kilka miesięcy i po wprowadzeniu kilkunastu poprawek projekt może trafi pod obrady sejmu. Może sejm tą ustawę uchwali a prezydent RP w hucznej medialnej oprawie ją podpisze. Tylko jest takie jedno małe ale.

Jak wiadomo w 1989 roku posłowie "Solidarności" zadbali o dostatnie emerytury i posady polityczne, samorządowe i gospodarcze dla funkcjonariuszy UB, SB, PZPR, WSI i innej rosyjskiej swołoczy zwalczającej wszelkie ruchy niepodległościowe w Polsce. Na to nie była potrzebna ustawa sejmowa to wynikało z kontraktu zawartego w Magdalence i przy okrągłym stole.

Dziś wypasieni na torcie z okrągłego stołu piewcy solidarności zajmujący od lat publiczne stanowiska rzucają nam okruchy z okrągłego stołu twierdząc, że kasa państwa jest pusta i nie narzekajmy bo lepszy rydz niż nic.