Przeskocz do treści

Onet. Wybory i kropka

miroslawboruta15Mirosław Boruta

Przy Bramie Floriańskiej stanął autobus w sobotę i niedzielę "Onetu" - a kto bogatemu zabroni? 😉 Nagrywane tam były krótkie, najwyżej 50-sekundowe wywiady, oświadczenia i filmiki - wszystko o polityce, dla polityków i... z politykami.

wyboryikropka1onetCo z tym Państwo Redaktorzy uczynią trudno powiedzieć, ale zawsze to jakaś szansa dotarcia do PT. Publiczności i Wyborców. Oby nie trzeba było przez przeżywać zgryzot, poczekamy, zobaczymy...

A oto przygotowany na tą okoliczność tekst:

Program? Prosty! Roman Dmowski, Józef Piłsudski i Święty Jan Paweł II:

Nazywam się Mirosław Boruta, jestem krakowianinem, socjologiem. Startuję z listy Prawa i Sprawiedliwości z miejsca numer 16 (szesnaście).

miroslawszboruta116Wśród wielu bohaterów to Roman Dmowski i Józef Piłsudski są bardzo ważni. Dlaczego? Bo odnieśli sukces. Jeden, bo "miał polskie obowiązki" a drugi, bo potrafił te obowiązki poprzeć czynem: politycznym i wojskowym.

Wśród wielu bohaterów najważniejszy jest Święty Jan Paweł II bo przypomniał nam, że jesteśmy Polakami z naszą tysiącletnią kulturą polską i katolicką i że wolności nie zdobywa się raz na zawsze tylko wciąż trzeba o nią zabiegać, odnawiać oblicze ziemi, tej polskiej także.

Nie mam jakiegoś wyszukanego programu. Po prostu będę - jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej - budował silne polskie państwo w którym żyje dumny polski naród. To wystarczy.

I jeszcze linka do filmiku (jeśli nie działa, bo to Onet 😉 tekst jest powyżej):
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/onetobus-dzien-4-boruta-pis-na-kim-budowac-program-dmowski-pilsudski-jan-pawel-ii/hwqrjq