Przeskocz do treści

PiS. Czyli polityka i socjologia (3)

miroslawborutapisMirosław Boruta

Premier Beata Szydło poinformowała, że uwolniono pięciu polskich marynarzy z załogi statku „Szafir”, którzy zostali uprowadzeni pod koniec listopada u wybrzeży Nigerii. Wracają do swoich rodzin, są w tej chwili pod opieką polskich władz – powiedziała.
Warto przypomnieć, że 7 lutego 2009 roku w Pakistanie został zamordowany przez Pakistańczyków Polak, geolog Piotr Stańczak. Przebywał on tam jako pracownik firmy Geofizyka Kraków, należącej do PGNiG, realizującej kontrakt „Soghri 3D” dla pakistańskiego przedsiębiorstwa Oil & Gas Development Company Limited. Został zamordowany dzień po tym, jak Donald Tusk pytany przez dziennikarzy – „czy Polska jest gotowa zapłacić okup”, buńczucznie oświadczył: „Rząd polski nie płaci nikomu okupów” i dodał – „Mam nadzieję, że ta sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał”.
Tym „szczęśliwym finałem” był mord na Polaku…
(za: http://cogito.salon24.pl/304552,rzad-niesprzyjajacych-okolicznosci)

Jak antypolska propaganda dociera do Polski? Oczywiście poprzez ośrodki wrogie Polsce, mające tutaj swoje ekspozytury: prasę, radio, telewizje, portale internetowe. Oznacza to – ni mniej ni więcej – że ta propaganda czytana jest wówczas i oglądana przez Polaków… A czy są to: 1) wiadomości wytwarzane w Polsce i przekazywane lokalnie, czy 2) wytwarzane w Polsce i przekazywane „naokoło” (z zagranicy do Polski), czy też 3) wytwarzane za granicą i przekazywane do Polski ma znaczenie drugorzędne.
Mało tego, znaczenie drugorzędne ma także czy antypolskie wiadomości przeczytam w gazecie „antypolskiej” czy w gazecie „polskiej”. Jeśli je czytam to obie są równie antypolskie!

10 czerwca 2015 roku: Z ważnym przesłaniem do zgromadzonych zwrócił się również dr Mirosław Boruta, wieloletni przewodniczący Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki, niestrudzony organizator miesięcznic smoleńskich. Zwrócił uwagę na fakt, że dzięki pracy i zaangażowaniu środowiska patriotycznego, już jesienią wszyscy będą mogli śpiewać w hymnie upragnioną frazę „Ojczyznę wolną, pobłogosław Panie!” (Grzegorz Nieradka).
A ponieważ teraz już wszyscy w Polsce śpiewamy „Ojczyznę wolną, pobłogosław Panie!” zwróćmy uwagę na tych, którzy znów chcą nas – Polaków podzielić, pamiętajmy o nazwiskach, środowiskach, tytułach i audycjach – pamiętajmy dla potomnych.