Przeskocz do treści

Platforma Obywatelska ochrania pomniki okupanta i prowokuje…

krakowniezaleznymkInformacja własna

Fotografie w tekscie p. Mirosław Boruta.

10 września, tuż po zakończeniu Miesięcznicy Smoleńskiej, Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89, przy udziale Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki, zaprosił Krakowian i Gości Naszego Miasta na manifestację "W obronie niszczonego i stopniowo likwidowanego Państwa Polskiego przez agentów i użytecznych idiotów z Platformy Obywatelskiej, na przykładzie wojewody małopolskiego Jerzego Millera".

20140910zkpn1Manifestacja przeszła w pochodzie ul. Grodzką do Rynku Głównego, gdzie zatrzymała się przy pomniku Adama Mickiewicza. Przemawiał tam przewodniczący ZKPN 1979-89, p. Krzysztof Bzdyl. Zebrani przeszli następnie ul. Floriańską, obok Barbakanu pod Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie (ul. Basztowa 22). Zażądali tam od wojewody Jerzego Millera wyjaśnienia braku odpowiedzi na poprzednie pismo (z 10 sierpnia br.) i powodów kolaborowania rządu Tuska z Rosją przeciw interesom państwa polskiego.

20140910zkpn2P. Krzysztof Bzdyl mówił o haniebnych wyrokach sądowych i sędziach krzywoprzysiężnych, o niszczeniu szkolnictwa polskiego i likwidowaniu nauczania historii przez funkcjonariuszy PO, niszczeniu patriotyzmu i tożsamości narodowej, przy równoczesnej obronie reliktów komunistycznych. "Tak działa partia o nazwie Platforma Obywatelska i jej koalicjant – Polskie Stronnictwo Ludowe. Zlikwidujmy ich poprzez mądre decyzje wyborcze zanim oni zlikwidują Polskę", dodał.

Już po zakończeniu manifestacji, grupa policjantów (warto dodać, że inna od ochraniającej manifestację) legitymowała wytypowanych przez "osobę postronną" uczestników. Była to kontynuacja "akcji - prowokacji" rozpoczętej jeszcze przed obchodami Miesięcznicy Smoleńskiej, której przebiegu nie udało się jednak zakłócić (fotografie w notce o Miesięcznicy - Redakcja). Wieczorną manifestację i incydent ukazują zdjęcia p. Alicji Rostockiej i filmy autorstwa p. Stefana Budziaszka, dziękujemy:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/10Wrzesnia2014ar


• https://www.youtube.com/watch?v=nwA1yQQRptc


• https://www.youtube.com/watch?v=cJfjD8rx4lA