Przeskocz do treści

Polityka i socjologia w 280 znakach. Seria Nowa (10)

Mirosław Boruta

Pisarka Olga Tokarczuk pisze na łamach niemieckiego "Die Zeit", że Polacy to ogólnie "ponurzy i niezadowoleni ludzie". Zaznacza również, że chętnie zostałaby obywatelką nowego narodu - narodu WOŚP. Niemcy natomiast są wspaniali i weseli, zawsze tacy byli, w 1914, 1939, 2019 😉

Grzegorz B., profesor bydgoskiej uczelni, usłyszał zarzut dotyczący nawoływania do popełnienia zbrodni, sugerował zniszczenie Bazyliki Mariackiej w czasie pogrzebu Pawła Adamowicza. "Od dawna mówi się o dużym ryzyku zawalenia się bazyliki... Zatem do dzieła".
Poli-inżynier 😉

"W Polsce język nienawiści jest wszechobecny, jego konsekwencje mogą być śmiertelne (...) po zwycięstwie prawicowej, nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość" pisze Olga Tokarczuk w felietonie dla The New York Times.
I takim to językiem miłości p. Olga opisuje świat, wow!

Pani Ewa Lieder z "Nowoczesnej", przyciśnięta do muru... w obliczu wielu artykułów przeciwko prezydentowi Gdańska z TVN 24 i z Gazety Wyborczej) stwierdziła, że nie jest to mowa nienawiści - mową nienawiści jest to, co publikuje TVP (szczujnia... tak ją nazwała). Warto rozmawiać?