Przeskocz do treści

Polityka i socjologia w 280 znakach. Seria Nowa (9)

Mirosław Boruta

W Wenezueli zginęło kolejne trzynaście osób - poinformowała AFP. Samozwańczym prezydentem ogłosił się lider opozycji, Juan Guaido, ale - co bardzo ważne dla tego politycznego przełomu - Vladimir Padrino, szef armii wenezuelskiej zadeklarowal poparcie dla Nicolasa Maduro...

Naprawdę się boję, że kiedy obecnie rządzący utracą władzę to będzie jeszcze większe piekiełko - podkreślił o. Ludwik Wiśniewski.
Mało kto jest święty, fakt, ale przemysł pogardy wobec śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z lat 2005-2010 to wielka nauczka dla wyciągających wnioski.

Jeśli ma się coś zmienić w polskiej wspólnocie (...) każdy powinien rozliczyć sam siebie, a nie kogoś, z kim się ścierał - powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że jemu też się zdarzały emocjonalne wystąpienia czy odpowiedzi.
Warto być Polakiem, warto mieć takiego Prezydenta.

Medialna wojna. ONET - 100% udziałów ma tam Ringier Axel Springer Polska - cytuje emocjonalne wypowiedzi ("mowa nienawiści wpłynęła na to, że zabójca wybrał go na ofiarę, to jest odpowiedzialność TVP") i cieszy się, że "prezydent może zawetować 1,26 mld zł rekompensaty dla TVP".