Przeskocz do treści

Polska wygrała!

Marek Kolasiński

Jadąc w niedzielę do Warszawy byłem pewien, że troglodyci z KGB-woskiem rodowodem przegrali walkę o pamięć o Smoleńsku. Muszę jednak przyznać, że rozmiar porażki tych postsowieckich szumowin zaskoczył nawet mnie. Byłem w Warszawie na wszystkich rocznicach wydarzeń z 10 IV 2010 roku, ale takich niewyobrażalnych tłumów jeszcze nie widziałem.

20160410mkPrzez większość czasu stałem koło sceny przed Pałacem Prezydenckim i panował tam taki ścisk, że po wystąpieniu Prezydenta Andrzeja Dudy przez kilkadziesiąt minut nie mogłem się stamtąd wydostać. W pamięci utkwił mi moment, kiedy wojskowa orkiestra odegrała tylko jedną zwrotkę naszego hymnu. Zgromadzeni ludzie nie przestali jednak śpiewać, a stopniowo dołączali do nich kolejni muzycy. Czwartą zwrotkę polskiego hymnu odśpiewaliśmy już z towarzyszeniem całej orkiestry.

Po tym co zobaczyłem w niedzielę w Warszawie jestem pewien, że nikomu nie uda się zniszczyć pamięci o tym co wydarzyło się w Smoleńsku w 2010 roku. Polska wygrała ten ważny bój o pamięć i prawdę.