Przeskocz do treści

Prezydent elekt! Triumfujący Andrzej Duda: Zrobię wszystko, byśmy byli wspólnotą! Możemy razem naprawiać kraj!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / maf

Możemy razem naprawiać kraj! — mówił Andrzej Duda, który wygrał - wg badania exit poll - II turę wyborów prezydenckich.

Kandydat PiS przemawiał podczas powyborczej konwencji wśród licznych sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Szanowni Państwo, bardzo dziękuję - za to piękne przywitanie. Dziękuję panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu - za rywalizację w kampanii, za gratulacje, które mi złożył. Dziękuję bardzo — rozpoczął Duda.

20150524ad3Przede wszystkim chciałem podziękować Polakom - tym, którzy poszli do wyborów i zagłosowali na swojego kandydata. Dziękuję wszystkim - wybory są niezwykle ważne, to sól demokracji. Wysoka frekwencja, a chciałbym, by ona była coraz wyższa, wzmacnia demokrację. Dziękuję tym, którzy poszli i oddali głos. Mam nadzieję, że w kolejnych wyborach będzie nas jeszcze więcej, że ludzie poczują, że mają wpływ na polityczną rzeczywistość. Szczególnie dziękuję tym, którzy zaufali mi i oddali na mnie głosy. Jestem bardzo wdzięczny — dodawał prezydent elekt.

Duda dziękował też szefowej sztabu - Beacie Szydło, współpracownikom i zaangażowanym w kampanię.

Beata była dobrym duchem tej kampanii, to dzięki niej sztab pracował tak sprawnie i ja mogłem tak sprawnie pracować. Szczególnie chciałem podziękować załodze Dudabusa — zaznaczył.

Zwrócił też uwagę, że zagłosowali na niego wyborcy innych kandydatów, co przyjęto w sztabie gromkim: „Dziękujemy!” (fot. wPolityce.pl).

Głęboko wierzę w to, że jesteśmy w naszym kraju odbudować wspólnotę - te słowa, które mówiłem podczas kampanii płynęły z mojego serca i jestem przeświadczony, że możemy być razem. Możemy razem naprawiać kraj - to wielkie dzieło, nikt go nie zrealizuje w pojedynkę, jeśli nie będzie wsparcia ze strony społeczeństwa — podkreślał polityk PiS.

20150524ad4Jest wielkim moim marzeniem, by spełniły się słowa, które mówiłem w trakcie kampanii: że prezydent jest wybierany przez Naród, że w każdym, najmniejszym zakątku Polski ludzie idą i głosują na prezydenta RP. Gdy zostaje wybrany, ma służyć narodowi i ma słuchać, być otwartym. Dlatego drzwi Pałacu będą otwarte - dla inicjatyw, z którymi się zgadzam, i dla tych, z którymi zgadzał się nie będę. (…) To nie będzie prezydentura zamknięta, będziemy rozmawiali — dodawał.

Duda mówił, że wspólnotę buduje wspólny szacunek i życzliwość.

Chciałbym, byśmy to w Polsce zaczęli odtwarzać. Wierzę, że będę się mógł do tego przyczynić, a po 5 latach mojej prezydentury wielu moich rodaków powie, że Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków, że nikogo nie wyklucza i robi wszystko, by nie było podziałów, byśmy byli wspólnotą — ocenił.

Duda został przyjęty owacyjnie - serią oklasków, okrzyków.

Zrobię trochę prywaty - muszę podziękować dwóm paniom, które wytrzymały tę kampanię mimo wielu trudów — mówił Duda, zapraszając na scenę córkę i żonę, która zabrała głos.

Tekst i ilustracje za:
http://wpolityce.pl/polityka/245739-prezydent-elekt-triumfujacy-andrzej-duda-zrobie-wszystko-bysmy-byli-wspolnota-mozemy-razem-naprawiac-kraj