Przeskocz do treści

Prezydent odznaczył Polaków żyjących na Węgrzech

prezydentpllogoPodczas wizyty na Węgrzech, w Ambasadzie RP w Budapeszcie, prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe działaczom polonijnym wyróżnionym za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska węgierskiej Polonii, rozwijanie polsko-węgierskiej współpracy i przyjaznych stosunków.

20160318ad1- Dbanie o polskość za granicą to dbanie o Polskę i budowa siły naszego kraju. Utrzymywanie więzi, a w ten sposób także i budowanie poczucia wspólnoty, polskości będących naszą wielką sprawą, jest dla mnie ogromnie ważne z uwagi na misję, którą powierzyli mi Polacy – powiedział Andrzej Duda (fot. p. Andrzej Hrehorowicz).

Prezydent podkreślił, że każda z odznaczonych osób wniosła ogromny wkład w dbanie o Polaków i polskość na Węgrzech. - To oznacza także dbanie o Polskę oraz budowanie siły naszego kraju także w przestrzeni międzynarodowej – ocenił.

20160318ad2Andrzej Duda mówił, że odznaczeni pracują społecznie, z potrzeby serca i ducha, z poczucia więzi i korzeni narodowych. Prezydent prosił przedstawicieli Polonii o dalszą pracę na rzecz Polski, dziękował za dotychczasowe starania (fot. p. Andrzej Hrehorowicz).

Odznaczeni zostali - Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej: Béla Kriston i Eugeniusz Korek, - Złotym Krzyżem Zasługi: Tamás Bárkányi, Zsolt Bátori, András Buskó, Jadwiga Floriańska, Olivér Hardy, Halina Keményffyné-Krawczun, Małgorzata Leszkó, Ewa Modrzejewska, Anna Németh, Barbara Pál, Andrzej Polak, Stanisława Priszler, István Rémiás, Małgorzata Soboltyński, Marianna Tánczosné Minda i Korinna Wesołowski (PAP, Inf. własna).

Za: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,37,prezydent-odznaczyl-polonie-na-wegrzech.html