Przeskocz do treści

Schizofrenia opozycji: za demokracją, przeciw suwerenności „tego kraju”

Anna Dąbrowska*

Cóż takiego głosowano w piątek w polskim Sejmie, że opozycja się obraziła i zbojkotowała? Co doprowadziło do furii panią posłankę, że stojąc na mównicy sejmowej miast wyartykułować argumenty wolała podrzeć projekt?

Zaprawdę, smutny to był dzień dla polskiego Sejmu. Smutny dla Polski. „Uchwała w sprawie obrony suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej i praw Polaków” – stała się powodem wybuchu niespotykanej agresji wobec rządu, wybranego w demokratycznych wyborach przez większość Polaków. Czy przeciętny Belg, Anglik, Szwajcar – zrozumieją, dlaczego walcząca o demokracje opozycja nie chce poprzeć uchwały w obronie suwerenności Polski i praw Polaków? Tego nawet król Europy nie będzie w stanie im wytłumaczyć.

20160521adksdNie wytrzymali brukselscy donosiciele. Rozległ się jazgot straszliwy. Wszyscy ci smakosze ośmiorniczek i szczawiu, kłamcy smoleńscy, miłośnicy broni palnej, kreatorzy „zielonej wyspy” raz jeszcze pokazali czym dla nich Polska: śmieszny, nowoczesny poseł, który zwykł skandować: KONSTYTUCJA nieświadom, że ta z 3 maja 1791 r. już nie obowiązuje; żałosny POseł mówiący o premier „histeryczna dama” sam będąc jedynie kiepskim trefnisiem, na dworze pewnej kłamliwej dworcowej nie-damy, zabiegającej o sympatię w wagonach restauracyjnych pociągów relacji różnej; obleśni posłowie partii, która nie raz udowodniła, że w każdy garniturek się ubierze, byle jakąś imprezkę „na krzywy ryj” zaliczyć.

Opozycja zdjęła maski. Skończyło się udawanie. Od dziś nawet sejmowe wystąpienia jej członków, wygłaszane są „pod” konkretnych obserwatorów. Teksty o wojnie domowej, do której dąży PiS, wyprowadzaniu Polski z UE, łamaniu demokracji, mają odbiorców w konkretnych miejscach. Teraz tylko czekajmy. Niebawem gdzieś, ktoś, napisze o potrzebie wsparcia walczących w Polsce o demokrację. Ciekawe w jakim języku i której gazecie. Oczywiście to tylko, taka dywagacja z cyklu: spiskowa teoria dziejów.

* Autorka jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Tekst i ilustracja za: http://warszawskagazeta.pl/polityka/item/3822-schizofrenia-opozycji-za-demokracja-przeciw-suwerennosci-tego-kraju