Przeskocz do treści

Sprawa reparacji od Niemców

Krzysztof Bzdyl

Sprawa reparacji jest niezwykle ważna dla każdego Polaka, bo naszym obowiązkiem wobec tamtego pokolenia, które żyło w czasach zbrodniczej okupacji niemieckiej, czasach obozów koncentracyjnych i pogardy dla ludzkiego życia jest uzyskanie zadośćuczynienia. Niemcy nie mogą być bezkarni, a przecież zapewnili całkowitą bezkarność 98% swoich przestępców. A dziś twierdzą, że obozy koncentracyjne były polskie.

Zaproponowałem, aby każdy z polskich europosłów swoje każde wystąpienie w europarlamencie, niezależnie od tego czego dotyczy, kończył następującym zdaniem: "A poza tym uważam, że Niemcy muszą zapłacić Polsce reparacje wojenne za popełnione w czasie II wojny światowej zbrodnie ludobójstwa na ponad 5 mln polskich obywateli, za grabież i zniszczenie całego kraju".

Który z europosłów nie będzie się do tego stosował nie może być wybrany więcej na posła polskiego. To samo musi dotyczyć posłów do sejmu i senatorów.

Musimy reparacje wyegzekwować od Niemców, bo tego wymaga sprawiedliwość i pamięć milionów naszych obywateli zamordowanych w okrutny sposób.

Równocześnie apeluję do mediów, aby ten apel przekazali do wszystkich europosłów, posłów i senatorów.