Przeskocz do treści

„Trzy w jednym”, czyli spotkanie w Krakowskim Klubie Gazety Polskiej

miroslawborutaMirosław Boruta

22 maja w Krakowskim Klubie Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki, przygotowującym się do wielkiego święta, jakim – dla całego środowiska – jest Zjazd Klubów (mający się odbyć nieopodal, w Kalwarii Zebrzydowskiej) mieliśmy okazję gościć trzy osoby. Byli to: p. dr Aleksander Jabłoński z Kanady, pracownik Canadian Space Agency, p. Jacek Smagowicz, uczestnik prac Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz p. Adam Kulpiński z Fundacji PRO - Prawo do życia.

kkgpimjkWszystkie trzy znakomite postacie i wszystkie trzy wypowiedzi, czy to dotyczące Polaków i Polonii w Kanadzie, czy działań społecznych w kwestii przestrzegania prawa czy wreszcie ochrony życia poczętego i najnowszej akcji broniących życia środowisk, warte były naszej uwagi i bardzo za to spotkanie, a właściwie trzy spotkania, dziękujemy.

Rozpoczęliśmy tym samym, nawiązując do ostatniego z opisywanych tutaj tematów, zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie życia. Więcej o tej akcji mogą Państwo przeczytać tutaj: http://stopaborcji.pl/index.php/ustawa

Dopełnieniem spotkania była także krótka prezentacja najnowszego albumu, wydanego przez Instytut Pamięci Narodowej: „Śladami zbrodni. Przewodnik po miejscach represji komunistycznych lat 1944– 1956”.

I jeszcze linka do kilku pamiątkowych zdjęć:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/22Maja2013