Przeskocz do treści

Ulecz się za 3,69 zł za minutę!

Marek Kolasiński

W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności miałem ostatnio wątpliwą przyjemność zobaczyć fragment programu informacyjnego TVN pod szumną nazwą Fakty. Z pierwszego wyemitowanego w nim materiału dowiedziałem się, między innymi, gdzie jadł w tym dniu obiad Donald Tusk. Dopiero w dalszej części programu zawarta była  informacja, że tego dnia miał również miejsce pogrzeb światowej sławy kompozytora śp. Wojciecha Kilara. Wciąż nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie czy zastosowanie tego rodzaju gradacji świadczy bardziej o poziomie intelektualnym producentów Faktów w TVN czy też o intelektualnym poziomie tego programu oglądaczy...

Nie wiem , czy w akcie desperacji, nie będę zmuszony poprosić o pomoc TVN-owskiego gwiazdora, wróżbity Macieja. W jednym z licznych kanałów telewizyjnych TVN, wróżbita Maciej pomaga ludziom rozwiązywać ich życiowe problemy za pomocą kart tarota. Martwisz się o pracę? Chcesz wiedzieć czy żona Cię zdradza? Wróżbita Maciej pomoże! Oczywiście wróżbita Maciej owszem pomaga, ale nie za darmo, tylko za 3,69 zł za minutę. Gdyby jednak wróżbita Maciej nie uleczył Cię z wszystkich Twoich trosk to z odsieczą przybędzie inny medialny koncern, wydawca Gazeta Wyborczej.

Jakiś czas temu, ów koncern, wypuścił na rynek kwartalnik, z którego można się było dowiedzieć jak odżywiać się... energią świetlną. Po ponad 6 latach rządów Tuska odżywianie się energią świetlną to niewątpliwie jedyna rzecz jaka pozostała milionom Polaków. W kwartalniku tym zawarte były również wskazówki jak trafić szóstkę w Lotto. Branżowe media donoszą, że koncern wydający Gazetę Wyborcza boryka się właśnie z problemami finansowymi czego efektem ma być podniesienie ceny tej genialnej gazety, emitenta codziennej dawki duchowej energii świetlnej. Nie można oczywiście wykluczyć, że są to jedynie podłe i haniebne insynuacje. Jeśli jednak informacja ta jest prawdziwa to działania decydentów koncernu zasługują na uznanie. Wydawcy Gazety Wyborczej nie zachowali bowiem bezcennej informacji o tym jak wygrywać w Lotto dla siebie, a cyklicznych wygranych nie przeznaczyli samolubnie na ratowanie genialnej gazety. Decydenci koncernu postanowili podzielić się wspaniałomyślnie tą wiedzą z nami, zwykłymi, szarymi ludźmi.

Altruistyczna postawa wyżej wymienionych koncernów medialnych budzi powszechny podziw i szacunek. Należące do nich media nie tylko, że potrafią Cię uleczyć z wszystkich Twoich kłopotów (za 3 złote i 69 groszy za minutę), nakarmić (energią świetlną),  ale i zapewnią Ci bogactwo (dzięki cyklicznym wygranym w Lotto).