Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (10)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

Putin kandydatem do pokojowego Nobla? A czemu nie? Człek zasłużony w walce o pokój tak, że w Czeczenii to kamień na kamieniu prawie nie został. To, że Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał Rosję na zapłacenie 1,4 mln euro odszkodowania za stratę najbliższych, mieszkańcom wsi Asłanbek-Szeripowo (niezalezna.pl 3.10.br.) to skazał Rosję, a nie Putina. Zajęcie Osetii Południowej? Chłop na urlop pojechał i do dziś nie chce wracać, bo przecież tak pięknie tam jest. A to, że czołgiem wjechał, to co komu do tego, jaki pojazd do turystycznych wojaży, Putin używa. Litwinienko?... To Putin mu osobiście tę herbatkę z polonem podawał? Politkowska? No weźcie się odpacyfikujcie od Putina, toć grymasić na prezenty urodzinowe, to tylko człek niewychowany potrafi. No ale jak Putin tego Nobla dostanie, to w najbliższej przyszłości, to kto wie, czy pośmiertnie nie dostanie go, inny turysta, co to Europę na niekonwencjonalnych pojazdach turystycznych zwiedzał. Opary absurdu? Tylko ACE, wybielacz nad wybielacze, działa błyskawicznie. Wybielacze kart historii działają wolno, często mając swe czynności rozłożone na dekady lat, opłacając sowicie za wydane zezwolenia na prowadzenie pralni historycznej.

Tusk na otwarcie roku akademickiego w Akademii Obrony Narodowej powiedział: "zapewnienie bezpieczeństwa jest najważniejszym zadaniem władzy. Polska musi mieć własne środki odstraszania (1.10.br.) Nie bardzo wiem, jak można zapewnić bezpieczeństwo Polski, obcinając wojsku fundusze, ale co do odstraszania, to da się to zrobić bez nakładów. Wystarczy Pitera z Niesiołowskim. Jak jeszcze dorzucić Biernata z Olszowskim, to każdy wróg padnie w 10 minut... ze śmiechu. Tusk to doskonale WIE i dlatego AON przyznała mu honorowy tytuł "Człowieka Wielkiej WIEDZY, Honoru i Wspaniałego Serca". A tak na marginesie, to przypadkiem Premier nie podprowadza Prezydentowi jego prerogatyw?

"Jeśli nie chcesz mojej zguby"... to na grzyby idź mój luby załkała HGW i mokotowska PO, w dniu referendum, zorganizowała wielkie grzybobranie. Wszystko potrafię zrozumieć, ale żeby prawdziwki, autobusami do lasu wozić? Popierają HGW, namawiając do niepójścia: Wałęsa z Gdańska, Pendereccy z Krakowa, Olbrychski ze skarpy, gdzieś w okolicach Kazimierza Dolnego nad Wisłą – piękny list napisali. A czemu nie figurują tam tacy, jak: Barack Obama, książę Karol i Antonio Banderas? Też nie idą na referendum i co? 6% lokali wyborczych nagle zmieniło swe stałe adresy, urzędasy domagają się od groma zaświadczeń przy dopisywaniu się na listy wyborcze (Rzepa, 7.10.br.) Olbrychski u Olejnikowej w rozmowie z Guziałem zobaczył ścieżkę rowerową biegnącą od Placu Zamkowego, której nie ma (Ufka z Warszawy na salonie24.pl). No cuda, panie!

Minister Nowak, ksywa Zegarek (4.10.br.) na swej konferencji prasowej oznajmił, iż powołał pełnomocnika d/s... ruchu rowerowego! Jak mniemam, w dalszej kolejności, przewiduje się powołanie pełnomocników d/s: deskorolek, motorynek, a i wrotki czekają na pełnomocnika. Ci, powinni być w każdym mieście, powiecie i województwie. Każdy ze swym gabinetem doradców politycznych i pijarowych. Wzrusza mnie zaangażowanie Nowaka w walkę z bezrobociem. Robi co może, a tu wszyscy się go czepiają. Niewdzięczni tacy!