Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (14)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

Fikcja absolutna z domieszką faktów, czyli „Między nami psiapsiółkami” (zbieżność imion osób ogólnie szanowanych, kochanych, poważanych, chronionych, osłanianych – zupełnie przypadkowa).

Cześć Helutka!.. Katastrofa… Szczęście małżeńskie mam zagrożone, a spokoju w pałacu - za grosz. Wszystko przez Wałęsową i Tuskową! Zachciało się Dance książkę pisać o swoim małżeństwie, to nagle zainspirowało Gośkę… zainspirowało… hi, hi odkąd to zazdrość nazywa się inspiracją i też swoją musiała napisać,... że co? Momenty? Momenty były Helutka. Donek śliniaczek haftował w napis – Solidarność – (Tvn24 1.11.br 13:15) że co? No pewno, że Bronek też czasem haftował, ale żeby Solidarność...nie przypominam sobie. Ty mnie Helutka nie rozumiesz! Bronek książkę "Między nami" zobaczył i mnie do pisania goni... a ja o czym mam pisać?.. Że tatuś mu magisterkę w dwa tygodnie napisał?.. jak się poznaliśmy?.. Tatusia sekretów zawodowych ujawniać nie będę! Uff! Trochę mi przeszło... co w ogóle?

Dobrze Kochana, że człowiek po świecie polata...ostatnio byliśmy w Mongolii i Korei, gdzie podpisaliśmy umowę o partnerstwie (wPolityce pl 23.10.br.)… Co to znaczy?.. Znaczy, że na fotkach będzie Bronek z Jung Ho… Coś tam we dwóch, ale nie będą się za ręce trzymali, bo nie o takie partnerstwo chodzi... Co mówił Bronek? Nudzisz Helutka, ale niech tam... Powiedział, że "Polska to kraj ogromnej liczby świetnie wykształconych, młodych pracowników, którzy chętnie zasilają zasoby firm zewnętrznych", no widzisz jak mądrze powiedział?.. Chyba na Wałęsie się wzorował, bo ten coś przecież gadał, by przyjeżdżać do Polski, - bo z głupcami robi się najlepsze interesy - jakoś tak to leciało… Pamiętasz? Ten to jeszcze gadał "My Naród" a Bronek co miał powiedzieć - My Kasa??

Komedia trochę była, bo w naszym sejmie zjawiła się Sharon Stone. Chłopaki powariowały, każdy chciał mieć z Sharon fotkę, ale "na misia" to tylko Kopacz zasłużyła. Co znaczy - zasłużyła?.. No buziaki były, jak to między aktorkami... przecież Kopaczowa Oscara winna dostać za swe występy w sejmie, wiesz kiedy, no nie?? Bronek wizytę w Korei chciał skrócić, tak mu się do kraju śpieszyło!.. Ale kiedy mu powiedziałam, że Sharon cały czas w spodniach chodzi, to mu tęsknota za krajem przeszła. Zresztą Kochana, w kiecce i tak bym ją do pałacu nie wpuściła...

Co jeszcze Helutka? ...Praca, praca… Bronek pracuje nad ustawą, która ma sprawić, że referendum ma być merytoryczne, a nie personalne... Co mówisz?.. 6-latki to właśnie merytoryczne... A to pech,.. Trzeba będzie w niektórych przypadkach ustawowo wprowadzić, że głosowanie jest sprzeczne z demokracją, bo dzieli ludzi... Nie przejdzie?... Nie rozśmieszaj mnie Helutka! Zresztą trwają prace nad ustawą o dostępie do informacji, to dostęp zrobi się taki, że tylko czeski film zostanie! Więcej ci powiedzieć nie mogę, bo Studio Nagrań, coś takie wzmożone ostatnio.

Czy lecimy do Włoch na beatyfikację?.. Obowiązkowo Helutka, obowiązkowo, kłopot tylko mamy z BOR-em... Wiesz co się zdarzyło w Brzegu Dolnym na otwarciu mostu?.. Po pierwsze primo, to nawet nożyczek do przecięcia wstęgi Bronkowi nie dano... a nie mógł to który zębami wstęgę przegryźć?.. Samolot to miał kto ciągnąć, tak czy nie Helutka? Drugie primo ważniejsze ... Kiedy była narada koordynacyjna z udziałem władz samorządowych, to BOR, który miał też być, nie dojechał, bo pomylił miasta i zjawiły się chłopaki, owszem, ale w Brzegu pod Opolem (Gazeta.pl Wrocław 25.10.br )... Jak to nie ma nic wspólnego z wyjazdem do Włoch?... A jak chłopaki będą obstawiać Włochy pod Warszawą, a nie Bronka w Rzymie, to co Helutka?? No kończę już , bo wracam do roboty... Pracujemy Helutka w pocie czoła nad zmianami, bo sama widzisz co się dzieje i jak zmiany w Kraju są potrzebne a przecież dobrze wiesz Helutka, ile to pracy potrzeba włożyć w te zmiany, by nic się nie zmieniło, więc pa Helutka! Pa!