Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (23)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

Fikcja absolutna z domieszką faktów, czyli „Między nami psiapsiółkami” (zbieżność imion osób ogólnie szanowanych, kochanych, poważanych, chronionych, osłanianych – zupełnie przypadkowa).

Cześć Helutka!... Powiadam ci, że spokoju w Pałacu za grosz i mam tego dość. Parzyłam melisę litrami, bo Bronek na granicy zawału był... jak to dlaczego?... Wieczorami raport Antka odświeża sobie w pamięci, a co trafi na swój wątek, a do aneksu ciężko zdobytego zajrzy, to ciśnienie podskakuje niemożebnie. A jak ci się Helutka podoba rola Bronka?... Jak to jaka... No pierwszej naiwnej oburzonej wielce. Popatrz jak to się pięknie dziwi Bronuś, że prokuratura wsio umarza, a oburza się tak, że do kukizowatych się nadaje... No nie? Czegoś jednak nie rozumiem... W ciszy zasłonięta Trynkiewiczem, przeszła ustawa o "bratniej pomocy" to czemu nie powierzymy ponownego śledztwa "bratniej" stronie, bo co jak co, ale to ona jest najbardziej poszkodowana rozwiązaniem WSI. Może choć ichnia komisja śledcza... że co, że może być kłopot, bo to nie ich jurysdykcja?... Kłopot Helutka, to będzie bankowo, jak Antek zacznie cytatami z raportu rzucać i aneks do niego trzeba będzie na stół położyć. Co do jurysdykcji, to do ustawy o "bratniej pomocy" wprowadzi się załącznik, może być 13-ty i już.

Jak by tego było wszystkiego mało, to jeszcze ta Ukraina... Już się uspokoiło, UE i Radek krzyżyk położyli, czyli sorry! Taka karma, a tu apiać kłopoty, bo ci z PiS naszych poganiają, obrzydliwcy jacyś! Patrz Helutka, jak ładnie zachowuje się ks. Zalewski! Obsobacza PiS za politykę wschodnią gdzie i jak się da. To na spotkaniach... No wiesz Helutka... Czas odpisów podatkowych, promowanie swych książek, to zwierzenia w GW i w gazecie.pl ostatnio, aż miło. Jest tak pewny swych racji i do tego co mówi, że nie zauważa jak jest wykorzystywany. Toć w mediach ma działki - krytyka Lecha i Jarosława, agenturalność w KK, a ostatnio pedofilia w Kościele i Ukraina. Przed kaczyzmem, jakoś nie był taki zażarty i o historię zbyt nie dbał, dobrze, że teraz się taki aktywny zrobił. Złoty człowiek, Helutka, a jak to tłumaczy?... No geniusz, Helutka! Krytykuje Kaczorów, bo im przyjacielem (cyt. z pamięci) a np. Kwaśniewskiego nie, więc go nie krytykuje - trochę się boję Helutka, że jakiś filozof się znajdzie i powie: "przed przyjaciółmi chroń mnie Panie Boże, bo z wrogami sobie sam poradzę". Dziwisz się więc, że filozofię się likwiduje na uczelniach wyższych? (Sic!) I tak trzymać! Jeszcze ludzie pojmą, że z bolesną historią, można dojść do ładu tylko z wolną Ukrainą, a tego nie życzy sobie... Zgadnij kto, Helutka. Miodzik z Księdzem to taki, że środowisko, które go wylansowało, broniło, nagradzało, otrzymuje teraz to, co NAM w uszach słodko brzmi, bo Ksiądz stał się już ekspertem od antyPiSologii stosowanej, zabierając głos w/s: pochówku LK na Wawelu (krytyka) Smoleńsk - tylko katastrofa itp. Widzisz Helutka jaki fachowiec od wszystkiego? Że to nie fair?... Sorry! mamy wojnę Helutka.

Ale, ale Helutka! Patrz jak to się historia powtarza... Janukowicz opozycję do współrządzenia zaprasza, znaczy dzielić władzą się chce, premier się już podał do dymisji. Niektórzy z naszych, to już jadą na Ukrainę, doświadczeniami się dzielić. Okrągły stół mi z Pałacu chcą zabrać. Kto, Helutka?... No Janasa nie znasz?... Opozycjonista właściwy znaczy się, nie słyszałaś jego i Bujaka w TVN24 (25.I.br)... Mebel im pożyczę, ale powinni zabrać doświadczoną ekipę - Kiszczak, Jaruzelski, Michnik i Bolek. Co mówisz?... że może mają swojego Bolka?... Może i tak, ale czy certyfikat z Kremla ma?... A nasz robotę z obalaniem zna jak mało kto. U nas "tymi ręcami" obalił to, co do dziś się dobrze trzyma, to i tam się przyda..., że ekspertów jeszcze potrzeba?... Święte słowa Helutka... Damy im naszych, pałacowych, ale tylko tych, co przyjaźń z Kremlem szanują, choć okropnie o uszy się boję... Jak to nie rozumiesz, co mają wspólnego z tym, moje uszy... Toć jak ich wyślemy, to po pustych pokojach będzie wiatr hulał, przeciąg robił i uszy mi zawieje! Rety! Helutka. Muszę kończyć, bo zapomniałam, że mam Warszawę pokazać Friedrun Sabine Burkhalter, ja muszę z nią na ten mróz wychodzić, a nasi mężowie w ciepełku pałacowym rozmawiać sobie będą. O czym?... Jak to o czym... A o Ukrainie, kochana... Bronek prowadzi ofensywę dyplomatyczną... Z Janukowiczem też gada... przez telefon... aleś ty Helutka nudna,... o czym i o czym... a o zdrowiu, szczęściu i pomyślności. Pa!