Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (30)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

W polityce międzynarodowej istnieje pojęcie - państwo zbójeckie - (fakt). Jest to państwo, które nie podpisawszy niektórych umów międzynarodowych, robi bezkarnie co chce. Towarzystwo dopuściło zbója do międzynarodowych gremiów, gdzie przy podejmowaniu decyzji obowiązuje jednomyślność, więc czemu jest ciężko zdziwione, kiedy nic przeciw zbójowi nie da się uchwalić (ONZ). Kiedy na pytanie z kim (zbój) graniczy, słyszy: a z kim chcę. Towarzystwo udaje, że się przesłyszało, a tak w ogóle, to pytania nie było. Świat sobie sam zbója wyhodował, uzależnił się ekonomicznie, Obama się zresetował ze zbójem tak, że o mały figiel a hymnem USA mogło być "Pust wsiegda budiet sołnce". Nagle wszyscy się obudzili, zauważyli, że zbój podprowadził srebrną cukierniczkę ze stołu i zauroczenie zbójem minęło, ale została do zjedzenia żaba, którą trzeba jeść, udając, że jest przepyszna, bo co robić, kiedy ze zbójem ma się interesy i to nie zawsze czyste. No to teraz zaczną się piruety i woltyżerka, jak tu wytłumaczyć społeczeństwu, że żaba jest pyszna, a popita koktailem - Czar Putina - łagodzi wszelkie oślizgłości. 

Co mogą zrobić Niemcy, skoro sprzedały Gazpromowi nadzór nad swymi rurociągami i największym zbiornikiem gazu? Nie dość, że sprzedały to, co ich, to sprzedały też 4 koncesje na poszukiwanie ropy i gazu w Polsce, które nabyły od nas. A kto sprzedał te koncesje Niemcom? No przeca -Zakochany Kundel- Francja sprzedała Rosji 2 Mistrale i technologie do budowy kolejnych 12-tu. Świat się wali, bo na czele buntu przeciwko Tuskowej polityce miłosnych stosunków z Putinem, stanął sam Tusk. Paranoja?! I co słyszymy… Słowa, słowa oburzenia, potępienia i już zaczyna ich brakować w zasobach tego słowotoku. Słowa słyszymy, a co jest, czego nie wszyscy mogą zobaczyć? Gdy jeszcze Majdan walczył, BBN Komorowskiego prowadziło konsultacje ze swym rosyjskim odpowiednikiem - Radą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Celem konsultacji był "polsko-rosyjski okrągły stół ekspercki, poświęcony przejrzystości ćwiczeń wojskowych" o czy dumnie informowała strona internetowa BBN-u. W 15 Giżyckiej Brygadzie Zachodniej odbyła się kontrola realizacji postanowień Dokumentu Wiedeńskiego. Kto był kontrolerem?! A przedstawiciele Sił Zbrojnych Rosji i Białorusi. Też się wypinali z dumy na swej stronie internetowej, ale jakoś nagle ten powód do "dumy" zniknął (wPolityce 7 III br.).

Kalisz (w Rzepie 12 III br.) postuluje, by na Ukrainie przeprowadzić lustrację służb mundurowych, bo na Majdanie ginęli ludzie. Ukraina daleko panie K., może by tak u nas tę mundurówkę zlustrować… co?? W stanie wojennym, też ginęli ludzie. Kalisz (w tym samym wywiadzie) stwierdził, że Palikot to wielki polityk jest i "nosi buławę premiera w plecaku". I rację Rycho ma, sama widziałam, taka różowa, z plastiku i leżała obok świńskiego ryja, w TVN pokazywali… Ooo! Miś Kamiński wisienką na lubelskiej liście PO (do EP) Wreszcie się chłop doczekał, służąc panu wiernie, nie od dziś i nie tylko opluwaniem PiS i Kaczora. Graś (wPortal.pl) chlapnął, że Kamiński pomagał PO już w 2011 r. (wybory). Dobrze poinformowani twierdzą, że Miś był pomysłodawcą rozpętania histerii wokół jednego zdania Kaczyńskiego z jego książki, o Merkel. No cóż… Trzeba już zużytego Niesioła ściągnąć ze służby, Protasioł sam się ściągnął więc przyszła pora na Misioła (Misioł Ziemkiewicza), ja czekam na Giertycha. A tak na serio, to patrząc na Kamińskiego można stwierdzić, że dziś wszystkie tirówki, mogą paradować przy szosie w wiankach i białych welonach, bo to przy Misiu, porządne dziewczyny są!

Dzisiejsze orędzie Putina: Wziąłem Krym, zawsze wezmę to co chcę, wejdę tam gdzie mnie moi rodacy będą potrzebować… i co mi zrobicie?