Przeskocz do treści

W obronie polskiej ziemi i polskich lasów raz jeszcze

tomaszorlowskiTomasz Orłowski

Nasze środowisko patriotyczne, a w tym Krakowski Klub Gazety Polskiej w Nowej Hucie, po raz drugi zorganizowało na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Józefa na osiedlu Kalinowym w Krakowie-Nowej Hucie całodniową akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w obronie Lasów Państwowych i wykupywaniu ziemi przez obcokrajowców.

Wprowadzona w szybkim tempie ustawa o Lasach Państwowych to przykład łatania dziury budżetowej. Pomimo, że premier publicznie ogłosił przekazanie pieniędzy na drogi lokalne, to znowelizowana ustawa tego tak nie precyzuje. Skoro w ustawie brakuje informacji o sposobie przeznaczenia pieniędzy, to nasuwa się wniosek, że pieniądze zasilą budżet państwa.

Listy do zbierania podpisów znajdują się na stronie: http://www.ekorozwoj.pl

20140202nhDziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w przeprowadzonej akcji zbierania podpisów, a byli to pp. Anna Bender, Józef Bobela, Maria Jaworska, Józef Jędrzejczyk, Anna Karwath, Franciszek Kot, Beata Kuzon, Janina Lis, Zofia Loch, Dorota Nakonieczna, Urszula Niewodowska, Monika Oleksy, Eugenia Pawlik, Stanisława Płodzień, Maria Śliwińska i Anna Talarek (fot. p. Józef Bobela).
 
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli obywatelską inicjatywę.

Zapraszamy także do obejrzenia fotoreportażu z akcji, autorem zdjęć jest p. Józef Bobela:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/2Lutego2014jb