Dzisiaj – 10 czerwca 2015 roku – po raz 62. mieszkańcy Krakowa oddali hołd śp. Parze Prezydenckiej, Marii i Lechowi Kaczyńskim oraz pozostałym 94. Ofiarom Tragedii Smoleńskiej. Mszę Świętą zamówił Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.
O godz. 17.00 przedstawiciele Akademickiego Klubu Obywatelskiego, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki, Klubu Gazety Polskiej z Nowej Huty oraz przedstawiciele działaczy polonijnych z Australii złożyli kwiaty na sarkofagu Pary Prezydenckiej w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów. Wcześniej kapłan odmówił modlitwę w intencji poległych i w imieniu zgromadzonych złożył gratulacje prof. Janowi Tadeuszowi Dudzie z okazji wyboru jego syna na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po tej części uroczystości udano się do Archikatedry Wawelskiej, gdzie sprawowana była Msza Święta, koncelebrowana przez trzech kapłanów. Po hymnie „Boże coś Polskę…” kończącym Eucharystię, kilkuset uczestników uformowało biało-czerwony Marsz Pamięci i udało się pod Krzyż Narodowej Pamięci – Krzyż Katyński. Z pieśnią konfederatów barskich na ustach patriotyczna manifestacja dotarła na Plac Ojca Adama Studzińskiego. Tam delegacje złożyły kwiaty a mieszkańcy Krakowa białe i czerwone znicze, które tradycyjnie ustawiono w postać krzyża. Wszystkich przybyłych powitał p. Marek Michno, Przewodniczący Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki. Po ponownym odśpiewaniu hymnu „Boże coś Polskę” głos zabrał prof. Jan Duda, który dziękował wszystkim za zaangażowanie na rzecz kampanii jego syna, Andrzeja Dudy. Apelował również, aby nie ustawać w modlitwie. Zwrócił uwagę na fakt, że Andrzej Duda szedł do wyborów z poczuciem misji. Podkreślił jej ciągłość z misją Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, która została tragicznie przerwana. Wystąpienie ojca Prezydenta-Elekta zostało przyjęte burzą oklasków. Apel Klubów Gazety Polskiej odczytała p. Maria Machl, wiceprzewodnicząca Krakowskiego Klubu GP im. Janusza Kurtyki. Następnie głos zabrał p. Krzysztof Bzdyl, Przewodniczący Związku Konfederacji Polski Niepodległej 1979-89. Podzielił się z uczestnikami informacją o wydaniu przez sąd w Nowym Sączu wyroku uniewinniającego działaczy ZKPN, którzy podjęli walkę o usunięcie pomnika sowieckiego z centrum Nowego Sącza. Po czterech latach zmagań, sprawiedliwości stało się zadość.
Z ważnym przesłaniem do zgromadzonych zwrócił się również dr Mirosław Boruta, wieloletni przewodniczący Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki, niestrudzony organizator miesięcznic smoleńskich. Zwrócił uwagę na fakt, że dzięki pracy i zaangażowaniu środowiska patriotycznego, już jesienią wszyscy będą mogli śpiewać w hymnie upragnioną frazę „Ojczyznę wolną, pobłogosław Panie!” Podkreślił także wagę i wartość comiesięcznych spotkań i rolę uczestników w odbudowywaniu wolnej i suwerennej Polski.
Podczas uroczystości pod Krzyżem, uczestników miesięcznicy zastała informacja, iż premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje kilku swoich ministrów, na co zgromadzeni zareagowali dużym entuzjazmem.
Zaraz po tym odśpiewano wszystkie cztery zwrotki polskiego Hymnu Narodowego. Po tej najbardziej podniosłej chwili p. Marek Michno ogłosił rozwiązanie obywatelskiego zgromadzenia. Organizatorami comiesięcznych spotkań w Krakowie jest Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki i Związek Konfederacji Polski Niepodległej 1979-89.