Przeskocz do treści

Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni! Przeczytaj wyjątkowy list Andrzeja Dudy do wyborców!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / maf

Na ostatniej prostej kampanii wyborczej - oprócz innych wysiłków i wydarzeń - Andrzej Duda kieruje do wyborców specjalny list, w którym zachęca do oddania na niego głosu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zapowiada między innymi, że będzie kandydatem dialogu, a zarówno z niego, jak i Pierwszej Damy Polacy będą mogli być dumni.

Sztab PiS zaplanował w związku z listem - jak również finiszem kampanii - 100 konferencji prasowych w całej Polsce.

Prezentujemy treść listu:

20150504ad4Już wkrótce wspólnie będziemy podejmowali decyzję, kto przez następne pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W trakcie kampanii spotykałem się z Państwem na setkach spotkań. Uścisnąłem tysiące Waszych rąk, usłyszałem tysiące miłych stów, które każdego dnia dodają mi sił w staraniach o lepszą przyszłość naszego kraju. Te spotkania były i są dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Rozmawialiśmy o najważniejszych dla Polski i Polaków sprawach, o Waszych troskach i nadziejach. Wszędzie słyszałem podobne opinie „martwimy się o przyszłość naszą i naszych bliskich”, „chcemy się czuć bezpiecznie”, „chcemy wreszcie godnie żyć w naszym kraju”. To są troski wielu polskich rodzin, milionów naszych rodaków.

To Wasze opinie i uczucia są dla mnie drogowskazem tego, co należy w pierwszej kolejności zmienić w kraju. Wniosę ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny i ustawę podnoszącą kwotę wolną od podatku. Będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie. Będę bronił polskiej ziemi przed wykupem, a państwowych lasów przed prywatyzacją i wyprzedażą. Będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia.

Jeśli obdarzycie mnie zaufaniem i powierzycie zaszczytną funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, zapewniam, że będę aktywnie i energicznie pracował na rzecz rozwiązania problemów, którymi codziennie żyją Polacy.

Będę prezydentem dialogu. Prezydentem, który ten dialog inicjuje, który słucha ludzi i jest mądry także ich mądrością.

Chcę Polski sprawiedliwej, państwa, które jednakowo traktuje wszystkich obywateli.

20150504ad1Bycie prezydentem to zaszczyt, ale przede wszystkim obowiązek godnego reprezentowania Polski i Polaków za granicą. Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni (fot. Profil Andrzeja Dudy na Facebooku).

Uczynię wszystko, by być prezydentem całego narodu, wszystkich Polaków. Będę działał na rzecz dobra wspólnego, a nie tej czy innej partii politycznej.

Będę działał na rzecz silnego, niepodległego państwa, które szanuje swoich obywateli i ich konstytucyjne prawa.

Będę prezydentem, który zadba, byście mogli godnie żyć w bezpiecznym, uczciwym kraju. Moim zwierzchnikiem będzie Naród, bo to On wybiera Prezydenta. Dotrzymam danego słowa.

W dniu wyborów Prezydenta RP proszę o Państwa głos.

Z wyrazami szacunku, Andrzej Duda

Tekst i ilustracje:
http://wpolityce.pl/polityka/243154-wraz-z-zona-bedziemy-para-prezydencka-z-ktorej-bedziecie-mogli-byc-dumni-przeczytaj-wyjatkowy-list-andrzeja-dudy-do-wyborcow