Przeskocz do treści

10 kwietnia – Pokazywali nam piękno drogi prawdy o Naszej Ojczyźnie

miroslawborutaMirosław Boruta

10 kwietnia to data dla nas Polaków szczególna. Wspominając Tych, którzy trzy lata temu zginęli za Ojczyznę oddając hołd poprzedniemu pokoleniu Bohaterów, pomordowanych przez Rosjan w 1940 roku, włączamy się w te obchody i my – Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki.

20100410krakowPocząwszy od porannego Marszu Pamięci z Rynku Głównego pod Krzyż Narodowej Pamięci (Krzyż Katyński) (fot. Józef Więcek), poprzez złożenie kwiatów na Sarkofagu Śp. Pary Prezydenckiej i uczestnictwo we Mszy Świętej w kościele OO. Reformatów za duszę śp. Patrona naszego Klubu, aż po wizyty na krakowskich cmentarzach: Bielańskim (grób śp. Zbigniewa Wassermanna) i Rakowicki (grób śp. Janusza Kurtyki). Dziękujemy naszym Przyjaciołom z NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego, za to, że mogliśmy być tam wszędzie razem z nimi.

Solidaryzując się także z naszymi Kolegami, krakowskimi Klubowiczami, których większość pojechała rano do Stolicy, daliśmy wyraz przywiązania do wartości najwyższych, w tym pamięci o Polakach, którzy byli przed nami i pokazywali nam piękno drogi prawdy o Naszej Ojczyźnie.

Pod spodem linki do dziesięciu pamiątkowych fotografii:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/10Kwietnia2013