Przeskocz do treści

50-lecie kapłaństwa księdza prałata Jana Bielańskiego

andrzejkalinowskiAndrzej Kalinowski

16 czerwca 2013 roku odbyła się miła uroczystość 50-lecia kapłaństwa księdza prałata Jana Bielańskiego. Uroczystość miała miejsce w kościele pod wezwaniem Świętego Brata Alberta na oś. Dywizjonu 303 w Krakowie-Czyżynach.

20130616jb1Ksiądz Jan Bielański, wielce zasłużony dla społeczności Krakowa, budowniczy tej świątyni, jej pierwszy proboszcz, obrońca ludzi pracy w trudnych czasach dochodzenia do wolności i demokracji, a zwłaszcza w trudnym okresie mroków stanu wojennego.

Świetlana Postać do naśladowania przez nas, następne pokolenia Polaków. Wzorowy Kapłan, wychowawca młodego pokolenia ludzi pracy, zawsze życzliwy i oddany patriota.

Na ten jubileusz przybyło bardzo wielu parafian, przyjaciół, ludzi kultury, artystów, rodzina dostojnego Jubilata. Przybyły barwne grupy Górali z Podhala i Żywiecczyzny.

20130616jb2Uroczystości przybrały bardzo radosny i rodzinny charakter. Trwały w samym kościele prawie trzy godziny. Mimo nieznośnego upału nikt nie opuszczał świątyni. Czuło się wdzięczność i sympatię dla Jubilata. Śpiewom i deklamacjom nie było końca. Chciałoby się zawołać... zostań z nami.

Drogi Jubilacie, dziękujemy Ci za te piękne lata Twojej posługi kapłańskiej dla nas wszystkich, za Twoje otwarte i czułe na ludzkie sprawy serce. Byłeś i pozostaniesz dla nas Człowiekiem wielkiego Ducha i zaufania.    

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/16Czerwca2013ak