Przeskocz do treści

56-ta Miesięcznica Smoleńska w Krakowie

krakowniezaleznymkInformacja własna

O godz. 16:30 w Archikatedrze Wawelskiej odprawiona została Msza Święta w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich, poprzedzona spotkaniem modlitewnym przy sarkofagu śp. Pary Prezydenckiej (fot. poniżej p. Mirosław Boruta). Mszę Świętą zamówił Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

20141210spppPo Mszy Świętej odbyło się przejście pod Krzyż Narodowej Pamięci – Krzyż Katyński, zapalenie 96 białych i czerwonych zniczy, modlitwa za Ofiary Tragedii Smoleńskiej i słowo przy Krzyżu.

Głównym organizatorem uroczystości – we współpracy z Akademickim Klubem Obywatelskim im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie oraz Związkiem Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89 – był tradycyjnie Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki.

Relację filmową z uroczystości przygotował p. Stefan Budziaszek:
• https://www.youtube.com/watch?v=urKdFEWWZG0

(Od Redakcji): Zamieszczamy jeszcze Apel Klubów Gazety Polskiej:

klubygazetypolskiejlogoMiesiąc temu żyliśmy nadzieją na pierwsze od lat wygrane wybory. I rzeczywiście zjednoczony obóz prawicy uzyskał najwyższe poparcie. Szala poparcia społecznego przechyla się w kierunku tych, którzy chcą w Polsce zmian. Jednak elity władzy nie zamierzają oddawać rządów. Doszło do masowych fałszerstw wyborczych, których najważniejszym skutkiem jest utrzymanie w wielu miejscach Polski dotychczasowego układu. Sądy zalewają pozwy kierowane przez skrzywdzonych wyborców. Już widać, że władza wykazuje się ogromną determinacją by utrzymać swoje stanowiska.

Determinacja jest tak ogromna, że wspiera obecny system wyborczy dający możliwość fałszowania a nawet doprowadzono do aresztowania wykonujących swoją pracę dziennikarzy. Oburzenie z tego powodu słychać było nie tylko w Polsce ale i za granicami naszego kraju. Rządzący boją się oddać władzę, bo wiedzą, że mogą być rozliczeni za dziesiątki afer, za fatalną politykę wewnętrzną i zagraniczną ale przede wszystkim za wszystko co stało się wokół Smoleńskiej Tragedii. Boją się, że przyjdzie im zmierzyć się z bolesną prawdą, ale także boją się odpowiedzialności karnej za zaniedbania i tuszowanie śledztwa.

Dlatego też dzisiaj niezbędny jest protest wszystkich demokratycznych sił przeciwko fałszerstwom, nieuczciwości w wyborach, przeciwko niszczeniu demokracji. 13 grudnia mamy szansę zademonstrować nasz sprzeciw i naszą wolę życia w wolnym demokratycznym kraju. Zmobilizujmy wszystkie siły, by władza zobaczyła, że utraciła mandat do dalszego rządzenia.