Przeskocz do treści

Andrzej Duda. Bronisław Komorowski to strażnik żyrandola, który nie korzysta z uprawnień w konstytucji

wpolityceplZespół wPolityce.pl

W kampanii wyborczej najważniejsze jest to, aby zaprezentować się wyborcom. Przede wszystkim chce się spotkać z Polakami. Chce objechać wszystkie powiaty i w każdym z nich zaprezentować wizję prezydentury oraz ocenić bieżącą sytuację polityczna w kraju. Także ocenić prezydenturę obecnego prezydenta – mówi Andrzej Duda, europoseł i kandydat PiS na prezydenta, Andrzej Duda w rozmowie z „Polska The Times”.

Według niego to istota kampanii wyborczej i tą ideę „realizuje od kilku tygodni”.

Odbyłem ponad 70 spotkań w 70 powiatach. Pozwoliło mi to na bezpośrednią rozmowę z Polakami. A to jest dla mnie dziś klucz do zmiany w kraju. Dialog, rozmowa, porozumienie — zaznacza europoseł PiS. Jak twierdzi, spotkania w powiatach są bardzo ważne, a na „większą aktywność medialną będzie jeszcze czas”.

Najpierw chcę się spotkać z Polakami. To dla mnie najważniejsze. Mam swoją strategię wyborczą. Współpracując z moim sztabem wyborczym będę tą strategię konsekwentnie realizował. Dla mnie mieszkańcy dużych miast są tak samo ważni jak ci, którzy mieszkają na wsiach czy w mniejszych ośrodkach — podkreśla Andrzej Duda. Kandydata PSL na prezydenta Adama Jarubasa nie uważa za poważną konkurencję.

Warto się zastanowić nad tym, kim jest pan Jarubas? To długoletni działacz PSL oraz drugi, obok Bronisława Komorowskiego, kandydat obozu władzy. On jest kontynuacją tej złej władzy. Nie jest ani żadną zmianą, ani nową jakością. [….] Czy rolnik z napisem „frajer” na koszulce chciałby głosować na takiego kandydata jak Adam Jarubas? - pyta. Jego zdaniem rolnicy będą rozpatrywać tę kandydaturę przez pryzmat siedmioletnich „zasług” PSL dla polskiej wsi. Polacy zaś potrzebują nowego prezydenta, a Komorowski jest „złym prezydentem”.

20150207ad1Komorowski realizuje prezydenturę wycofaną, nieaktywną. Prezydent Komorowski to „strażnik żyrandola”, który nie korzysta z uprawnień zapisanych mu w konstytucji. Nie chce rozmawiać z ludźmi i boi się podejmować roli arbitra w sytuacjach, które tego wymagają — przekonuje kandydat PiS na prezydenta RP. Według niego dorobek ostatnich siedmiu lat PO-PSL to „zamknięte szkoły, urzędy pocztowe, komisariaty policji, sądy, połączenia komunikacyjne (fot. pis.org.pl).

Te problemy uniemożliwiają życie w małych ośrodkach. To należy natychmiast zmienić — dodaje Duda. Jak twierdzi remedium na ten ból jest zrównoważony rozwój.

Czy o takiej Polsce marzyliśmy? O Polsce, gdzie zamykane są kopalnie, obiekty przemysłowe, sprzedawane są stocznie, wydłużany jest wiek emerytalny, gdzie de facto trzeba będzie pracować do śmierci, a młodych ludzi nie stać na zakup mieszkania — zastanawia się. Oraz zaznacza, że jest gotów do debaty z prezydentem Komorowskim.

Jestem merytorycznie przygotowany do takiej dyskusji. Mogę z prezydentem dyskutować choćby jutro. […] Obawiam się jednak, że Bronisław Komorowski będzie unikał debaty i mocno wzbraniał się, aby do takiej dyskusji nie doszło w najbliższym czasie — twierdzi.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/232743-andrzej-duda-bronislaw-komorowski-to-straznik-zyrandola-ktory-nie-korzysta-z-uprawnien-w-konstytucji