Przeskocz do treści

Andrzej Duda. Jak rząd może prowadzić politykę wykluczającą polskie produkty i firmy, a promować te zagraniczne, które w Polsce nie mają żadnych interesów?!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / maf

Jak rząd może prowadzić politykę wykluczającą polskie produkty i polskie firmy, a promować firmy zagraniczne, które w Polsce nie mają żadnych interesów?! — mówił Andrzej Duda na spotkaniu z dziennikarzami w Nowej Soli, którą odwiedził w ramach swojej kampanijnej podróży Dudabusem.

Kandydat PiS na urząd prezydenta odniósł się w ten sposób do pojawiających się informacji, według których armia miała wybrać francuskie śmigłowce zamiast maszyn ze Świdnika i Mielca.

Duda podkreślał, by kupować nowoczesne sprzęty.

Uzbrajanie polskiej armii w broń USA jest korzystne, Amerykanie produkują bardzo dobrą, nowoczesną broń, ale jeżeli mamy kupować systemy rakietowe, które są najnowocześniejsze. Jeśli już wydawać pieniądze, to na nowoczesne systemy. (…) Mam nadzieję, że informacja ws. wyboru francuskiego helikoptera jest nieprawdziwa. W Mielcu i tzw. dolinie lotniczej jest dzisiaj składany helikopter na naszym terenie, polscy pracownicy mają pracę i to jest kierunek, który powinien być przyjmowany — ocenił Duda.

Przypomniał też, że jako polityk spotykał się z przedstawicielami zakładów w Mielcu i Świdniku, którzy potwierdzali dziwną politykę polskich władz w tym zakresie.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań o zaskarżenie tzw. konwencji antyprzemocowej do Trybunału Konstytucyjnego.

Z20150421ad3ostało to zrobione w związku z przepisami tej konwencji, które są sprzeczne z polską konstytucją. Chodzi o wykorzenianie stereotypowych ról, wynikających z „religii” czy „zwyczaju”. To ideologia lewacka, obca nam kulturowo, która płynie, a która powinna być zatrzymana. (…) Co do kwestii przemocy domowej, to zwracam uwagę, że prof. Andrzej Zoll - były prezes TK - jasno się wyraził, że w polskim prawie są już przepisy, które chronią przed przemocą domową i nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych regulacji w tym zakresie. Możemy poprawiać przepisy, dyskutować, ale nie ma potrzeby przyjmowania tej konwencji, która psuje polski system prawny i powiela zapisy — tłumaczył (fot. PAP/Marcin Obara).

Dopytywany o szczegóły swoich pomysłów gospodarczych, Duda stwierdził, by nie robić z niego kandydata na premiera.

Jeżeli zostanę wybrany na urząd prezydenta, powołam Narodową Radę Rozwoju i tam, z ekspertami o różnych poglądach, będziemy dyskutowali o projektach zmian. (…) Uważam, że powinna zostać podniesiona kwota wolna od podatku - co najmniej do 8 tysięcy złotych. Dziś kwota wolna od podatku wynosi nieco ponad 3 tysiące, a próg ubóstwa to 6 tysięcy, to mamy do czynienia z absurdem — przekonywał.

I dodawał: Potrzebujemy więcej pieniędzy na rynku, by pobudzić popyt w naszym kraju, potrzebujemy wsparcia dla przedsiębiorców, by przestali mówić, że państwo jest dla nich opresyjne — podkreślił.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/241682-andrzej-duda-jak-rzad-moze-prowadzic-polityke-wykluczajaca-polskie-produkty-i-firmy-a-promowac-te-zagraniczne-ktore-w-polsce-nie-maja-zadnych-interesow