Przeskocz do treści

Andrzej Duda. Jeśli ustawa o in vitro będzie mądra, będzie chronić życie, to ją poprę

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mall / Radio Gdańsk

W Konstytucji jest wpisany obowiązek prezydenta RP czuwania nad przestrzeganiem Konstytucji. W innym artykule mamy powiedziane, że dialog partnerów społecznych to jest jedna z podstaw polskiego ustroju gospodarczego. Jeżeli więc tego dialogu nie było, a nie było go przez lata, bo zerwano rozmowy w Komisji Trójstronnej, to można tylko wyrazić zdziwienie, że pan prezydent Komorowski nie zabierał w tej sprawie głosu. Bo przecież to on powinien zwrócić rządowi uwagę na to, że ten dialog powinien być kreowany — powiedział Andrzej Duda na antenie Radia Gdańsk, podkreślając że Polska potrzebuje nowej prezydentury, która realizuje uprawnienia i zobowiązania prezydenta.

Uważam że Polacy zostali oszukani podwyższeniem wieku emerytalnego, kobietom aż o 7 lat. Zarówno Bronisław Komorowski w swojej kampanii w 2010 roku, jak potem jego partyjny kolega Donald Tusk w kampanii parlamentarnej w 2011 roku zapewniali, że tego nie będzie. Po czym, po wyborach, najpierw przepchnęli na siłę ustawę, a potem Komorowski ją podpisał. To było najzwyklejsze oszukanie obywateli. Prezydent nigdy nie powinien tego zrobić — podkreślił kandydat PiS na prezydenta.

20150417ad3Gdyby nie podpis pana prezydenta pod 13 ustawami, nie byłoby 21 podwyżek podatków, w tym podatku VAT. Podatek na ubranka dziecięce został podniesiony z 8 do 21 procent — wyliczał Duda (fot. YouTube).

Zapytany o to, co – w przypadku jego wygranej – stanie się takimi ustawami, jak np. ustawa o in vitro, odpowiedział: Jeżeli to będzie mądra ustawa, jeżeli to będzie ustawa która chroni życie, a nie daje ewentualnie jedno życie kosztem wielu innych, które zostają zniszczone, jeżeli to będzie ustawa rzeczywiście chroniąca życie, to nie będzie problemu - podkreślił.

Mądra ustawa to taka, która chroni życie. Na pewno nie taka, która pozwala mrozić zarodki, która pozwala na selekcję eugeniczną, a na to pozwala obecny projekt rządowy — dodał.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/241260-andrzej-duda-jesli-ustawa-o-in-vitro-bedzie-madra-bedzie-chronic-zycie-to-ja-popre