Przeskocz do treści

Andrzej Duda na czacie AMA Wykop.pl. Nie będzie drugiej tury. Wygram 10 maja

wpolityceplZespół wPolityce.pl / svl

AMA - Ask Me Anything (Zapytaj mnie o cokolwiek) - pod takim hasłem w popularnym serwisie wykop.pl Andrzej Duda odpowiadał na pytania internautów. Kandydat PiS na urząd prezydenta pisał między innymi w temacie emerytur, podatków, ale i sondaży i jego autorytetów.

Odnotujmy kilka najciekawszych wątków:

Reforma systemu emerytur: Rozmawiałem na ten temat z ekspertami, jest kilka pomysłów. Jeden model to taki, jaki funkcjonuje na Wyspach Brytyjskich, gdzie jest minimalna emerytura państwowa, gwarantowana, a w pozostałym zakresie to kwestia decyzji konkretnej osoby, czy chce więcej odkładać na swoją emeryturę.

Pomoc Ukrainie: Przede wszystkim Polska powinna aktywnie działać na rzecz Ukrainy w ramach UE. Pierwszym celem powinno być zakończenie walk, żeby nie było przelewu krwi. I najlepiej byłoby, gdyby udało się przywrócić Ukrainę we właściwych granicach. Bo zmiana granic w Europie siłą to bardzo niebezpieczny precedens, który nie powinien być zaakceptowany przez wspólnotę międzynarodową. Myślę, że Polska powinna udzielać Ukrainie pomocy humanitarnej w miarę naszych możliwości.

20150423ad3System bankowy: Jestem za repolonizacją sektora bankowego. Obniżeniem kosztów bankowych związanych z kredytami. Jestem również za zaangażowaniem Banku Gospodarstwa Krajowego w tanie kredyty mieszkaniowe i stworzenia realnej systemowej polityki mieszkaniowej w Polsce. Żeby zmienić to, co jest teraz (fot. Andrzej Duda).

Przetargi w zbrojeniówce: Broń dla polskiego wojska powinna być jak najlepsza i jak najnowocześniejsza. Naturalnym jest, że przy tej okazji powinniśmy korzystać i rozwijać potencjał polskiego przemysłu obronnego. Produkcja broni w Polsce to także kwestia naszego bezpieczeństwa. Rozstrzygnięcie przetargu na helikoptery z tego względu jest dla mnie niezrozumiałe.

Znajomość języków: Rozmawiam po angielsku. Ale w polityce czasem warto mieć tłumacza, bo ma się więcej czasu na odpowiedź 😉

Pytany o szanse wyborcze w drugiej turze między Januszem Palikotem a Pawłem Kukizem: Nie będzie drugiej tury. Wygram 10 maja.

Żarty z nazwiska: Tu szef Solidarności, tu kandydat na prezydenta…

Jeszcze wieczorami grywam w piłkę w Legii.

Wszystkie pytania i odpowiedzi w serwisie wykop.pl.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/242013-andrzej-duda-na-czacie-ama-wykoppl-nie-bedzie-drugiej-tury-wygram-10-maja