Przeskocz do treści

Andrzej Duda na Pomorzu. Kandydat PiS spotkał się z szefem Solidarności. Potrzebna jest odbudowa przemysłu, reindustrializacja!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / lw / andrzejduda.pl

Jestem głęboko przekonany co do jednego: już teraz, kiedy odwiedziłem zdecydowanie więcej niż połowę naszego kraju, ponad 200 powiatów, ponad 200 miast, wiem, że dzisiaj najważniejszym wyzwaniem jakie stoi przed władzami przez najbliższe lata, jest odbudowa przemysłu, reindustrializacja naszego kraju, odbudowa polskiej gospodarki tak, żebyśmy byli w stanie w jakimś przewidywalnym czasie dorównać do poziomu rozwoju gospodarczego średniej na zachodzie Europy — powiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Starogardzie Gdańskim.

Kandydat PiS spotkał się też z szefem „Solidarności” Piotrem Dudą.

Jak wykazywał kandydat na prezydenta, kolejnym ważnym zadaniem jest doprowadzenie do tego, aby wynagrodzenia i inne świadczenia takie jak emerytury i renty, osiągnęły także średni poziom zachodu Europy. Ten cel ma bowiem bardzo proste uzasadnienie: „wszędzie, gdzie jestem, w każdym miejscu, rozmowa w tym istotnym punkcie sprowadza się do jednego - wyjeżdżających z kraju młodych ludzi”.

Zdaniem Dudy, młodzi ludzie nie widzą w kraju perspektyw dla siebie. W Polsce nie ma dla nich pracy, a nawet jak jest, to nie ma za nią godnej płacy. Nie ma również, niestety, pewności zatrudnienia. Często młodzi ludzie nie mają umów o pracę, więc nie są chronieni kodeksem pracy.

20150416ad1Jak w takich warunkach kupić, czy nawet wynająć jakieś przyzwoite mieszkanie? Jak w takich warunkach założyć rodzinę? — pytał, dodając, iż niemożliwością dla obecnej władzy było dorównanie do standardów krajów zachodnich: by mieć samochód, żyć normalnie, jeździć na zagraniczne wakacje (fot. PAP/Adam Warżawa).

Oficjalne statystyki podają, że zaledwie 18 proc. Polaków jest w stanie pozwolić sobie na zagraniczne wakacje — poinformował.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta odniósł się również do zaniechań i braku decyzyjności obecnie sprawującego urząd głowy państwa Bronisława Komorowskiego.

Polska wymaga naprawy i obrony dóbr narodowych. Prezydent powinien twardo stawać w obronie Polskich Lasów przed wszelkimi zakusami prywatyzacyjnymi — mówił, dodając, że w Polsce absolutnie nie może być zgody na sprzedaż polskiej ziemi.

Spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego urozmaicił występ Lecha Makowieckiego i Tadeusza Buraczewskiego.

Kandydat na Prezydenta RP odwiedził dziś również mieszkańców Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, samego Gdańska. Przed nim jeszcze dziś spotkania z mieszkańcami Sopotu oraz Gdyni.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/241181-andrzej-duda-na-pomorzu-kandydat-pis-spotkal-sie-z-szefem-solidarnosci-potrzebna-jest-odbudowa-przemyslu-reindustrializacja