Przeskocz do treści

Andrzej Duda. Polska powinna się starać, by nie wysyłać żołnierzy na Ukrainę

wpolityceplZespół wPolityce.pl / PAP / mall

Powinniśmy zabiegać o to, by Polska nie musiała wysyłać żołnierzy na Ukrainę – powiedział w czwartek we Wrześni (Wielkopolska) kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Jego zdaniem nie jest to wskazane ze względu na fakt, że oba kraje sąsiadują ze sobą.

20150227ad2Nie tak dawno premier Kopacz z oburzeniem w telewizji wymawiała słowa, których ja nie powiedziałem o wysyłaniu polskich wojsk na Ukrainę. Ja powiedziałem, że to jest sprawa nad którą, nawet gdyby stanęła, trzeba by się bardzo dobrze zastanowić. I że przede wszystkim jesteśmy w strukturach NATO. Nadal to powtarzam. Jest dla mnie znamienne, że to dzisiaj właśnie rząd występuje z inicjatywą wysyłania polskich żołnierzy – nieważne, czy oni tam jadą szkolić, czy chronić, czy cokolwiek. Jeśli taka decyzja jest podejmowana, powinna być podjęta przede wszystkim na forum NATO, bo jesteśmy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział Duda w czwartek w trakcie spotkania z mieszkańcami Wrześni (fot. PAP/Turczyk).

Jestem sceptyczny i uważam, ze nawet gdyby na poziomie NATO taka decyzja była podejmowana, to powinniśmy zbiegać o to, byśmy nie musieli tam wysyłać naszych żołnierzy. Bo my jesteśmy bezpośrednio sąsiadem i jesteśmy w związku z tym w specyficznej sytuacji — mówił.

Kandydat PiS w czwartek odwiedził Wielkopolskę. Poza Wrześnią spotkał się z wyborcami także w Turku, Władysławowie, Słupcy i Koninie.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/235330-andrzej-duda-polska-powinna-sie-starac-by-nie-wysylac-zolnierzy-na-ukraine