Przeskocz do treści

Andrzej Duda – to się uda! Konwencja kanydata PiS: Tu jest Polska, która nie porusza się w chocholim tańcu ludzi beznadziejnych!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / PAP / ansa

W sobotę po południu rozpoczęła się konwencja PiS, podczas której oficjalnie zainauguruje kampanię prezydencką kandydat tej partii Andrzej Duda. Dwa tysiące członków i sympatyków PiS wysłucha przemówienia kandydata, który przedstawi założenia swojego programu.

Konwencja rozpoczęła się od odśpiewania polskiego hymnu. Zebrani trzymają tabliczki z imieniem i nazwiskiem kandydata i biało-czerwone-flagi.

Miło popatrzeć, witaj Polsko! Tu jest Polska, która nie porusza się w chocholim tańcu ludzi beznadziejnych! — rozpoczął swoje przemówienie na konwencji prezydenckiej Andrzeja Dudy Jerzy Zelnik.

Mamy młodego, dynamicznego, świetnie przygotowanego do pełnienia najwyższych funkcji kandydata Andrzeja Dudę! Andrzej Duda miłuje swoją ojczyznę i gotów jest nie szczędzić sił dla niej! — argumentował.

20150208ad1Na konwencję kandydat PiS przyjechał z siedziby partii na Nowogrodzkiej „Dudobusem”, w towarzystwie młodych ludzi. Konwencję prowadzi młody działacz PiS z Krakowa. „Na pewno się uda. Andrzej Duda” – zagrzewał zebranych do okrzykami (fot. twitter.com/PiS).

Głos zabrali m.in. Jerzy Zelnik i Janusz Rewiński oraz przedstawiciel samorządowców. Na początku wystąpiła córka Czesława Niemena – Natalia Niemen. Oprócz Dudy głos przemówią także inni politycy PiS.

Na konwencję - poza działaczami PiS - zaproszeni zostali też blogerzy, nie tylko ci przychylni partii.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/232874-andrzej-duda-to-sie-uda-konwencja-kanydata-pis-tu-jest-polska-ktora-nie-porusza-sie-w-chocholim-tancu-ludzi-beznadziejnych