Przeskocz do treści

Andrzej Duda w Tygodniku Solidarność. Potrzebujemy zdrowych przedsiębiorstw przemysłowych, a nie tylko sektora usług!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / maf / Tygodnik Solidarność

Głosowanie na Bronisława Komorowskiego będzie oznaczało utrzymanie status quo. Jakie są skutki rządów Platformy w ostatnich ośmiu latach i prezydenta, który pochodzi z tej partii - widzimy — mówi Andrzej Duda w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”.

Kandydat PiS na urząd prezydenta w obszernym wywiadzie mówi wiele o kwestiach pracowniczych, gospodarczych i tych związanych z ekonomią.

Potrzebujemy zdrowych przedsiębiorstw przemysłowych, a nie tylko sektora usług. Wmawiano nam przez lata, że usługi to symbol nowoczesnej gospodarki. A silne gospodarczo są te kraje, które produkują. Trzeba ratować ostatnie gałęzie przemysłu - kopalnie węgla kamiennego, brunatnego, KGHM, zakłady energetyczne, a także rozwijać przemysł w oparciu o nowoczesne technologie i innowacje we współpracy z polskimi uczelniami — podkreśla.

20150429ad1Duda sporo miejsca poświęca także przywilejom, jakie w polskiej gospodarce uzyskały zagraniczne spółki, w tym banki (fot. Profil Andrzej Dudy na FB).

Absurdalną jest sytuacja, także z punktu widzenia interesów skarbu państwa, w której małe, rodzinne sklepiki nie mają szans w konkurencji z wielkimi, zagranicznymi sieciami handlowymi, a te ostatnie zyskują jeszcze preferencje ze strony polskiego państwa. To polityka antyspołeczna — ocenia europoseł PiS.

I dodaje: Polacy płacą najwyższe w Europie opłaty i prowizje bankowe. Jesteśmy tak zamożnym społeczeństwem? Stać nas na wyprowadzanie przez banki zysków z Polski? — tłumaczy Duda.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/242488-andrzej-duda-w-tygodniku-solidarnosc-potrzebujemy-zdrowych-przedsiebiorstw-przemyslowych-a-nie-tylko-sektora-uslug