Przeskocz do treści

Chcą wyeliminować europosłów PiS? Patryk Jaki – Ustawka kryminalisty, opozycji i upolitycznionych sędziów

Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski, który był dzisiaj gościem telewizji wPolsce.pl, podkreślił, że nie boi się utraty immunitetu, w związku z aktem oskarżenia, który złożył m.in. przeciwko europosłom Zjednoczonej Prawicy skazany prawomocnym wyrokiem Rafał Gaweł. Zdaniem byłego wiceministra sprawiedliwości może tu chodzić o ustawkę, która ma wyeliminować niewygodnych eurodeputowanych z Polski z życia publicznego.

Nie boję się odebrania immunitetu, chociaż to wszystko wygląda na ustawkę, która ma doprowadzić do tego, by zabronić nam startu w wyborach. Chcą się pozbyć niewygodnych polityków. Gdybym został skazany za przestępstwo, a przypomnę, że chodzi tu o rzekomą mowę nienawiści, którą „rozsiewałem”, to można mi odebrać bierne prawo wyborcze. Są politycy, którzy ich denerwują i wzorem państw totalitarnych, dąży się do naszego wyeliminowania z życia publicznego. To dla mnie nie jest nowość. Pamiętam, gdy prowadziłem komisję weryfikacyjną, to posłowie PO grozili mi, że skończy się to dla mnie odsiadką — mówił Patryk Jaki w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

A co się w rzeczywistości stało? Kilka lat temu „polubiłem” oficjalny spot partii rządzącej, w którym pokazano imigrantów. Dziś już nawet Unia Europejska zmieniła w tej sprawie poglądy, a kadry ze spotu wyborczego nie były montowane, ale prawdziwe, wykorzystywane przez media. Czyli media mogą pokazywać te nagrania, a w spocie użyć ich nie można? To jest oczywisty atak na wolność słowa i zastraszenie. W tej sprawie widzimy kwintesencję obecnej polityki elit liberalno-lewicowych - cenzura, niszczenie wolności słowa i praworządności. Tak działali komuniści — podkreślił Patryk Jaki.

Polska jest dla nich wrzodem, gdyż broni prawdziwej wolności w Europie, a oni tej wolności zakazują. Jeśli myślisz inaczej, to zostajesz poddany ostracyzmowi. Księży ściga się za cytowanie Biblii, z uczelni wyrzuca się ludzi, którzy mają poglądy konserwatywne. Podobnie dzieje się z osobami, które przestrzegają przed ideologią LGBT. Polska jest miejscem, które cieszy się największą wolnością w Europie. Tak było zawsze (…) — przekonywał Patryk Jaki.

Kogo okradł Rafał Gaweł?

Rozmówca telewizji wPolsce.pl odniósł się także do osoby Rafała Gawła, który wystąpił z prywatnym aktem oskarżenia przeciwko Patrykowi Jakiemu i innym europosłom PiS. To mężczyzna skazany w Polsce prawomocnym wyrokiem. Teraz wnioskami o uchylenie immunitetów europosłów PiS zajmie się PE. Ten człowiek okradł przecież fundację współfinansowaną przez Sorosa. Dlatego ciekaw jestem jak się zachowają w tej sprawie europosłowie Sorosa w PE, w którym istnieć ma spory „fanklub Sorosa”. Gaweł jest nie tylko osobą skazaną, ale także jest ścigany listami gończymi za to, że miał dokonywać nie tylko kradzieży, ale także oszustw. Jeśli istnieje ustawka kryminalisty z europosłami polskiej opozycji oraz upolitycznionymi sędziami, to przypomnijmy, że kryminaliści są najtwardszym elektoratem opozycji. Tak ma wyglądać praworządność? — pytał poseł Patryk Jaki.

Tekst i zdjęcie za: https://wpolityce.pl/polityka/633535-tylko-u-nas-jaki-o-ustawce-ktora-ma-go-pozbawic-immunitetu