Przeskocz do treści

Duda o areszcie za krzesło. W demokratycznym państwie takie rzeczy absolutnie nie powinny mieć miejsca

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mall

Naturą demokracji jest to, że mamy różne poglądy. Gdyby wszyscy mieli mieć jednakowy pogląd. Gdyby wszyscy mieli mieć jednakowy pogląd, to nie byłoby demokracji. Tak chyba nie można rozumieć zgody — powiedział na konferencji prasowej Andrzej Duda, poproszony przez Marcina Fijołka z portalu wPolityce.pl o komentarz do wczorajszych wydarzeń w Krakowie.

Bronisław Komorowski z nie został wczoraj życzliwie przywitany przez mieszkańców Krakowa. Większość osób zgromadzonych na Rynku manifestowała swoją dezaprobatę dla kandydata Platformy. Młody mężczyzna, który przyszedł na spotkanie z krzesłem został zatrzymany przez policję, a młoda kobieta posiadająca transparent „Nie głosuję na Komorowskiego” została przesłuchana przez BOR.

Marcin Fijołek poprosił o ocenę tego wydarzenia i zapytał czy Duda podejmie jakieś kroki w tej sprawie.

20150309ad2Pierwszy raz słyszę, że takie sytuacje miały miejsce. Sprawdzę tę sprawę. To są kwestie, które w demokratycznym państwie nigdy zdarzyć się nie powinny. Rozumiem, że w sprawie krzesła chodziło o jakieś zagrożenie, które ten człowiek ewentualnie mógł stworzyć? Wymaga to sprawdzenia. Natomiast jeśli potraktujemy to w normalnych kategoriach, to powiem, że w demokratycznym państwie takie rzeczy absolutnie nie powinny mieć miejsca — odparł Andrzej Duda, zwracając szczególnie uwagę na przykład kobiety przesłuchanej przez BOR-owców za trzymanie transparentu nieprzychylnego Bronisławowi Komorowskiemu (fot. YouTube).

Naturą demokracji jest to, że mamy różne poglądy. Gdyby wszyscy mieli mieć jednakowy pogląd. Gdyby wszyscy mieli mieć jednakowy pogląd, to nie byłoby demokracji. Tak chyba nie można rozumieć zgody — dodał kandydat PiS.

Podkreślił, że z pewnością pojawi się na debacie, jeżeli będzie miała przed wyborami miejsce, zgodnie z wymogami ustawy i oczekiwaniami obywateli.

Polacy tego oczekują. Ustawa stanowi o tym, że debata będzie realizowana. Mam nadzieję, że będzie realizowana w neutralnym miejscu. Uważam, że powinny ją organizować wspólnie wszystkie ogólnokrajowe stacje telewizyjne, tak żeby był rzetelny i obiektywny przekaz. Polacy mają prawo się zapoznać z poglądami kandydatów. Ja na tę debatę przyjdę — podkreślił.

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/236550-duda-o-areszcie-za-krzeslo-w-demokratycznym-panstwie-takie-rzeczy-absolutnie-nie-powinny-miec-miejsca