Przeskocz do treści

Duda recenzuje konwencję Komorowskiego. Prezydent mówi o zgodzie, szkoda tylko, że jej nie kreuje przez ostatnie lata

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mly / PAP

Prezydent Bronisław Komorowski mówi o zgodzie, ale nie kreował jej przez 5 lat; udawał, że nie widzi całych, wielkich grup społecznych — tak kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda skomentował konwencję i hasło prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Pan Prezydent miał swoją szumnie zapowiadaną konwencję. Ja w tym czasie rozmawiam z Polakami na Wyspach Brytyjskich, wczoraj spotykałem się w województwie świętokrzyskim. Dla mnie spotkania to najważniejszy element mojej kampanii wyborczej — podkreślił Duda. Kandydat PiS na prezydenta w sobotę przebywa w Londynie, gdzie spotyka się z Polakami.

andrzejdudapopieramPan prezydent może mówić o zgodzie, szkoda tylko, że jej nie kreuje przez ostatnie lata. Powinien był szukać zgody jako prezydent pomiędzy rządem a choćby górnikami, przynajmniej próbować starać się być arbitrem w tym sporze, pomóc w jego rozwiązaniu. To samo powinien zrobić, jeżeli chodzi o spór pomiędzy rządem a rolnikami — wyliczał Duda.

Wskazywał, że on inaczej rozumie rolę prezydenta niż Bronisław Komorowski.

To powinna być rola arbitra, prezydent nie powinien opowiadać się po stronie żadnych ze stron, tylko zasypywać podziały. Problem w tym, że prezydent Komorowski takich rzeczy jak dotąd nie robił, wręcz przeciwnie udawał, że nie widzi całych, wielkich grup społecznych — podkreślił Duda.

Tekst za:
http://wpolityce.pl/polityka/236384-duda-recenzuje-konwencje-komorowskiego-prezydent-mowi-o-zgodzie-szkoda-tylko-ze-jej-nie-kreuje-przez-ostatnie-lata