Przeskocz do treści

Duda we „wSieci”: władza Polaków nie słucha, zamiata dobre postulaty pod dywan. PO niszczy obywatelskość

wpolityceplZespół wPolityce.pl

Platforma od ośmiu lat niszczy w Polsce obywatelskość, wypycha obywateli z życia publicznego, np. odrzucając wnioski referendalne. Także takie jak ten poparty przez 1,5 mln Polaków, w sprawie wieku emerytalnego. Platforma jest głucha na protesty — nieważne, jak intensywne i autentyczne — mówi Andrzej Duda tygodnikowi „wSieci”.

20150518ad5Kandydat PiS na prezydenta przypomniał głośną wypowiedź Andrzeja Olechowskiego, który mówił, że PO m.in. na rzecz JOW-ów z 2004 r. to były jedynie „ćwiczenia” (fot. wSieci).

A przecież pod tą inicjatywą podpisało się ponad 700 tys. obywateli. Oni mogą się czuć oszukani, bo potem te podpisy wrzucono do niszczarek i zmielono — mówi Duda.

20150518ad6Pytany o elektorat Pawła Kukiza z I tury wyborów Andrzej Duda zaznacza, że są to ludzie, którzy „chcą zmiany podejścia do społeczeństwa”.

Chcą rozmowy. Ja jestem gotowy do rozmowy. Niestety obecna władza Polaków nie słucha, zamiata dobre postulaty pod dywan. Władza nie chce społeczeństwa obywatelskiego — tłumaczy kandydat PiS.

Andrzej Duda podkreśla, że ma przekaz dla zwolenników Kukiza.

Chcę im powiedzieć, że moim celem jest uczynienie wszystkiego, co możliwe, by nasze państwo stwarzało swoim obywatelom coraz lepsze warunki do życia. Nie w znaczeniu rozdawania czegokolwiek, ale właśnie tworząc dobre warunki. Moim celem jest polityka ambitna, umożliwiająca rozwój gospodarczy. Moim celem jest dobra zmiana. Myślę, że oni chcą tego samego — zaznacza Duda we „wSieci”.

Tekst i ilustracje:
http://wpolityce.pl/polityka/244901-duda-we-wsieci-wladza-polakow-nie-slucha-zamiata-dobre-postulaty-pod-dywan-po-niszczy-obywatelskosc