Przeskocz do treści

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem, wesoła nowina!

andrzejkalinowskiAndrzej Kalinowski

Dzisiaj, 24 grudnia, chcę się z Państwem podzielić partią 39 zdjęć z Betlejem. Są to zdjęcia wnętrza Bazyliki Narodzenia, wejście, kruchta, nawa główna, następnie Grota Świętego Hieronima - wejście od kościoła Świętej Katarzyny (nawa główna na zdjęciu) oraz wirydarz przy kościele z pomnikiem Świętego Hieronima.

betlejem2013Na kilku ujęciach jest panorama ogólna Betlejem oraz wschód słońca nad górą Nebo w Jordanii, widziany z Betlejem. Góry to już jest Jordania.

A na kolejnych zdjęciach jeszcze chmury nad Betlejem, co jest niezwykłą rzadkością i kilka ujęć nocnych,  stragany z orzeszkami, przyprawami i innymi owocami, a nawet uliczni sprzedawcy herbaty w saganach. Ponoć jest dobra, ale ja wolałem nie próbować. Ponadto stacja benzynowa. Dwa ostatnie zdjęcia: "krater" i "wulkan" to Herodion - pałac Heroda, oddalony o około 10 km od Betlejem. Może są to zdjęcia nietypowe dla dnia przesłania życzeń świątecznych, ale takie też jest Betlejem.

Z tej okazji życzę Wszystkim P.T. Czytelnikom Krakowa Niezależnego wielu łask Bożych prosto od Groty Betlejemskiej oraz błogosławieństwa Bożego w Nowym - 2014 - Roku.

Zapraszam Państwa do obejrzenia całości fotoreportażu:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/24Grudnia2013