Przeskocz do treści

Ewangelizacja pod Wawelem

slawabednarczykSława Bednarczyk

W niedzielę - 19 kwietnia, przy ul. Powiśle obok Wawelu uczestniczyłam w akcji Ewangelizacji, ściślej głoszenia Dobrej Nowiny, tj. dawania świadectwa, że Zmartwychwstały Jezus Chrystus jest obecny w naszym życiu prywatnym i społecznym, wspiera, pomaga i nawraca.

ewangelizacja1Uczy chrześcijanina walki ze złem, ale nie z człowiekiem, którego należy kochać i szanować, nie tylko przyjaciół, ale też nieprzyjaciół. Grupa modlących się za każdego człowieka śpiewem i tańcem, radością i nadzieją, przekonywała ludzi z ulic, o potrzebie mądrego i dobrego wyboru swojej drogi życiowej oraz w intencji Ojczyzny, w związku ze zbliżającymi się wyborami.

Świadectwa przemawiających przy mikrofonie osób były wstrząsające, bowiem opowiadały o zmarnowanym przez siebie życiu przez nałogi i grzechy, z których Chrystus ich wyprowadził. Dziś są szczęśliwymi ludźmi, wolnymi i przyjaznymi dla innych.

ewangelizacja2Wspólnota neokatechumenalna uczy się od Zmartwychwstałego Jezusa jak żyć w zgodzie z samym sobą, w rodzinie i w społeczeństwie, bez nienawiści, w przebaczaniu wrogom, gdyż wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga, bez względu na narodowość, rasę, a nawet poglądy.

Uczy "dobrem zło zwyciężać" (błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko).

Zapraszam Państwa do obejrzenia fotorelacji:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/19Kwietnia2015cb