Przeskocz do treści

Happening antysmogowy

barbaralackaBarbara Łącka

5 marca 2013 roku o godzinie 15-tej Klub Młodych Solidarnej Polski zorganizował happening antysmogowy na rogu ulicy Szewskiej i Rynku. Mając na uwadze zdrowie mieszkańców, osób przyjezdnych i turystów rozdawaliśmy im jednorazowe maseczki ochronne, które mają za zadanie pomóc w obronie przed niszczącymi składnikami smogu.
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERAAkcja cieszyła się sporą uwagą przechodniów. Większość maseczek wraz ze stosowną ulotką na temat smogu udało nam rozkolportować w szybkim tempie. Temat zanieczyszczenia powietrza wzbudził zainteresowanie zwłaszcza wśród mieszkańców miasta. Niestety Kraków to najbardziej zanieczyszczone miasto w Polsce. Jeśli władza nie zacznie w końcu działać już niedługo wszyscy będziemy musieli chodzić w tego typu maseczek, podobnie jak Japończycy w Tokio.

Uważamy dotychczasowy, kilkuletni brak zaangażowania władz miasta w poprawę jakości powietrza za skandaliczny. Decyzje podjęte do tej pory wciąż pozostają tylko teorią. „Antysmogowy program przyspieszenia” ostro zwolnił i temat zdaje się wygasać. Problem jednak wciąż istnieje. Od obecnej rządzącej koalicji domagamy się rzeczowego i konkretnego podejścia do problemu. Uważamy decyzje podejmowane do tej pory za festiwal dobrych życzeń.

Nasza akcja ma na celu nie tylko wpłynięcie na przyspieszenie działań władz miasta, ale również zwiększenie świadomości wśród Krakowian na temat powietrza, którym niestety muszą oddychać.

I jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć, które można zobaczyć tutaj:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/5Marca2013

Dodaj komentarz