Przeskocz do treści

I Rajd Środowisk Patriotycznych na Groń Jana Pawła II

Jerzy Kasperek

W niedzielę, 18 maja 2014 roku odbył się I Rajd Środowisk Patriotycznych na Groń Jana Pawła II zorganizowany przez Kluby Gazety Polskiej: Kęty i Andrychów II. Pomimo niezbyt zachęcającej pogody w dniach poprzedzających rajd, zebrała się wcale pokaźna grupa kilkudziesięciu osób, by uczestniczyć w przewidzianych w programie uroczystościach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERADr Paweł Naleźniak z krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej wygłosił interesujący wykład pt. "Monte Cassino - Wiara w Zwycięstwo", przybliżając zebranym heroiczne losy polskich żołnierzy walczących o zdobycie okupowanego przez Niemców klasztoru i wzgórza. Podczas Mszy Świętej odprawionej przez księdza Piotra Grochowieckiego, podziękowano za kanonizację Wielkiego Świętego Jana Pawła II i daninę krwi złożoną na Ołtarzu Ojczyzny przez Polaków - żołnierzy spod Monte Cassino.

Jeśli Pan twórca historii przyzwoli, to w następne kolejne daty związane z urodzinami Wielkiego Świętego Jana Pawła II i rocznice bitwy pod Monte Cassino będzie organizowany kolejny Rajd Środowisk Patriotycznych na Groń Jana Pawła II.

W załączeniu ponad czterdzieści zdjęć z rajdu. Ich autorką jest p. Monika Wojak:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/18Maja2014mw