Przeskocz do treści

Intymne to nie znaczy publiczne. Protest przeciwko seksualizacji dzieci i młodzieży

miroslawborutaMirosław Boruta

Do udziału w dzisiejszym (31 maja) proteście przeciwko wychowaniu seksualnemu w przedszkolach i szkołach zaprosiła nas - Krakowian, Prawica Rzeczpospolitej. O godz. 14:45 przed siedzibą Małopolskiego Kuratorium Oświaty przy ul. Basztowej 22 zebrało się kilkadziesiąt osób, w tym także i członkowie Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki.

SNa Facebooku grupa oburzonych inicjatywą edukacji seksualnej najmłodszych postanowiła połączyć siły i zorganizować ogólnopolski protest przeciwko demoralizacji dzieci. Tak powstała akcja "Ręce precz od naszych dzieci". - Taka „edukacja” jest brutalną ingerencją w psychikę dzieci, naruszeniem norm moralnych, kulturowych i obyczajowych. Nie chcemy wprowadzania obłędnych, lewackich pomysłów na polski grunt. Nie pozwolimy deprawować naszych dzieci! - czytamy na stronie akcji "Ręce precz od naszych dzieci" (za: niezalezna.pl).

SZgromadzenie poprowadził pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej, p. Gniewomir Rokosz Kuczyński, a petycję z rąk manifestujących odebrał Małopolski Kurator Oświaty, mgr Aleksander Palczewski.

Oczywiście, można kręcić nosem nad terminem ogłoszenia zgromadzenia, gdyż pierwsze informacje pojawiły się "w obiegu" wczoraj, a dopiero od dzisiejszego poranka wspominano o akcji w Radiu Maryja, można wyrazić oburzenie na zbyt wiele i zbyt dosłownie cytowanych przez Prowadzącego przykładów wulgarnego i ordynarnego języka proponowanych przez lewactwo treści podręcznikowych (i jeden z zebranych tam rodziców, nb. w towarzystwie dziecka, nie omieszkał tego uczynić, otrzymał zresztą natychmiast poparcie większości zebranych), ale z drugiej strony należy pochwalić "mniejszego sojusznika" Prawa i Sprawiedliwości przynajmniej za to, że mu się chciało i że coś w tej niezwykle ważnej sprawie (jawnej demoralizacji dzieci i młodzieży) robi.

I jeszcze linka do fotoreportażu "na gorąco":
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/31Maja2013