Przeskocz do treści

Jan Antony Vincent-Rostowski radzi prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, czyli mądremu dość

Anna Dąbrowska*

Wicepremier rządu obecnego króla Europy gościł w progach zaprzyjaźnionej z nim telewizji. Zarówno osoba, jak słowa przez ministra wypowiedziane, potwierdzają, że miejsce, w którym się znalazł jest dla tego gatunku ludzi najbardziej odpowiednie. Tam nie tylko czują pokrewieństwo dusz i umysłów, tam czerpią energię do działania i stamtąd wpływają na swoich fanów.

- Wielka Brytania wykluczona z gry z powodu Brexitu. Obecny polski rząd skłócony i to w taki zasadniczy, głęboki sposób, z Niemcami. I jeżeli Trump wygra - bez sojusznika amerykańskiego. W tej sytuacji uważam, że jedyną rzecz, jaką patriotyczny polityk mógłby zrobić - a patriotyzmu Jarosławowi Kaczyńskiemu nie odmawiam, mimo że zdrowego rozsądku już tak - to jest pójść na kolanach do Berlina i przeprosić Angelę Merkel – takich to rad udzielał panu prezesowi Kaczyńskiemu i obecnemu rządowi pan były wicepremier naszego kraju w rozmowie z red. Jolantą Pieńkowską.

20160809adksdMoże nie ma się co dziwić, komuś, kto wychowany został na kosmopolitę. Wszak z polskim interesem narodowym ma pan Rostowski (fot. YouTube) tyle wspólnego, co zawodnik sumo z baletem. Udowodnił to pełniąc w sposób poddańczy wobec dyktatu możnych unii, funkcje wicepremiera i ministra. Przeraża jednak, jak bardzo rządzący przez 8 lat ludzie zakodowani byli na poddaństwo. Polska suwerenna, samo-stanowiąca po prostu nie mieści się w schemacie ich myślenia. Przyczyny dla których tak się dzieje, pozostawiam psychologom i socjologom. Niezależnie od ich opinii, nigdy więcej nie powinni Polską rządzić ludzie podobni panu Rostowskiemu.

* Autorka jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Tekst i ilustracja za: http://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4069-jan-antony-vincent-rostowski-radzi-prezesowi-jaroslawowi-kaczynskiemu-czyli-madremu-dosc