Przeskocz do treści

Julii Pitery czyn heroiczny, czyli teoria solidarności jajników

Anna Dąbrowska*

Co reprezentuje sobą Julia Pitera wiemy nie od dziś. To postać wyjątkowo żałosna, nawet, jak na partię PO. Kwintesencją jej dokonań jest ów sławny dorsz w cenie 8 zł 16 gr., wytropiony w wydatkach ekipy PiS, dokonanych za pomocą kart kredytowych.

Dziś jednak autorytet pani Pitery, osoby, której partia zaufała i skierowała do ścigania wszelkich nieprawidłowości i nadużyć, huknął na polityczny bruk. Może to solidarność „jajników” kazała Julii Piterze wykrzyczeć Polakom w twarz, gdzie ma wyroki polskich sądów, by koleżance partyjnej HGW choć na chwilę ulżyć?

20160916adksdNiestety, niezależnie od tego, jak szlachetne intencje kierowały Piterą (fot. YouTube), wyszło, jak wyszło, czyli dno. Nie dość, że dowiedzieliśmy się, iż wyroki sądowe z 2011 r. – przeprosiny Mariusza Kamińskiego i wpłacenie 15 tys. zł na fundację „Pamiętamy” oraz z 2012 r. - przeprosiny partii PiS, za nazwanie radnego pedofila członkiem tej partii, pani Pitera ma w nosie, to jeszcze dodatkowo: nie ponosi żadnych konsekwencji nieprzestrzegania prawa i publicznie chwali się swym zachowaniem. Przy okazji, zgodnie z linią partii, usiłowała - na miarę swego intelektu - „dołożyć” PiS-owi.

Partia PO jest wstrząśnięta, ale nie zmieszana. Będzie Piterę Julię rozliczała. Sprawa już został skierowana do komisji etyki PO. Nie wiem, czy ktokolwiek ma złudzenia. Wszak doświadczenia z tymi praktykami, nie dają podstaw do optymizmu.

Poseł Niesiołowski, pierwszy etyk PO, zadba o koleżankę. Jej kara zapewne proporcjonalna będzie do jej przydatności w partii. Jeśli teoria o „solidarności” jajników jest słuszna, Piterze należy się wszak pochwała, nie nagana.

* Autorka jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Tekst i ilustracja za: http://warszawskagazeta.pl/felietony/anna-dabrowski/item/4165-juli-pitery-czyn-heroiczny-czyli-teoria-solidarnosci-jajnikow