Przeskocz do treści

Kogo przesłucha speckomisja ds. Amber Gold? Wassermann: „Kwestia osoby Donalda Tuska jest bardzo istotna”

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mall

Proszę nie zapominać, że Donald Tusk uczestniczył w ostatnich posiedzeniach, gdzie analizowano tę sprawę — powiedziała dziennikarzom Małgorzata Wassermann, zapowiadając prace komisji specjalnej ds. Amber Gold.

Dzisiaj dojdzie do pierwszego czytania uchwały o powołaniu komisji śledczej do zbadania grupy spółek Amber Gold. Liczymy na to, że uda się przeprowadzić to na tym posiedzeniu Sejmu, potem jest kwestia wybrania składu osobowego i wszystko wskazuje na to, że merytoryczne prace są możliwe do rozpoczęcia od września — mówiła Małgorzata Wassermann.

Jak zaznaczyła, decyzja o liczebności składu osobowego komisji leży w rękach Sejmu.

malgorzatawassermannfbTo decyzja prezydium Sejmu. Jaka ona nie będzie, jeśli zostanę powołana, będę pracowała w takim składzie, jak Sejm ustali. Moje doświadczenia pokazują, że im większy skład, tym większy paraliż. Jest bardzo trudna praca merytoryczna, a chcę pracować tylko merytorycznie i to, czego byłam świadkiem ze strony opozycji do prawie 4 rano, to nie ma nic wspólnego z pracą merytoryczną — dodała posłanka PiS (fot. facebook.com / malgorzata.wassermann).

Myślę, że jak pozyskamy pełny materiał dowodowy to będzie wezwana każda osoba, która może mieć wiedzę w tym zakresie. Ale nie da się ukryć, że już nawet na tym etapie kwestia osoby Donalda Tuska jest bardzo istotna. Proszę nie zapominać, że Donald Tusk uczestniczył w ostatnich posiedzeniach, gdzie analizowano tę sprawę. Dla mnie jest bardzo ciekawe to, w jaki sposób działały służby tego państwa, że premier nie wiedział, że rośnie tak ogromna piramida finansowa – podkreśliła posłanka PiS.

Tekst za: http://wpolityce.pl/polityka/299597-kogo-przeslucha-speckomisja-ds-amber-gold-wassermann-kwestia-osoby-donalda-tuska-jest-bardzo-istotna