Przeskocz do treści

Komisja Polityki Prorodzinnej i Społecznej Województwa Małopolskiego zainteresowana myślenicką interwencją kryzysową

20180525oik125 maja 2018 odbyło się w budynku myślenickiego starostwa spotkanie Komisji Polityki Prorodzinnej i społecznej województwa małopolskiego. Celem spotkania było omówienie kilku ważnych kwestii sprawozdawczych dotyczących obiektów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych, pomocy rodzinom np. w wynajęciu niań i innych kwestii społecznych. Złożono sprawozdania z kilku trwających już projektów w województwie małopolskim, a także omówiono kwestię zawierania umów dłuższych niż budżetowy rok z niektórymi podmiotami w województwie.

20180525oik2Zwieńczeniem obrad komisji było przedstawienie Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Na początek kwestię szeroko rozumianej interwencji kryzysowej w województwie omówił pan Rafał Barański, zastępca dyrektora ROPS w Krakowie. Następnie dyrektor Sylwia Michalec-Jękot przedstawiła obecną sytuację Ośrodka Interwencji Kryzysoweji Poradnictwa w Myślenicach oraz jego perspektywy rozwoju. Ostatnimi prelegentami byli Daniel Zawodnik i Beata Postawa Ćwierz, niepełnosprawni pracownicy OIKiP. Przedstawili oni krótko własne refleksje dotyczące pracy interwenta kryzysowego i obecne problemy związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, a także zalety pracy osób z niepełnosprawnością w OIK. Spotkanie zakończyły pytania i wypowiedzi członków komisji, oraz radnych powiatu myślenickiego a także wizyta studyjna w myślenickim OIKiP. Spotkanie okazało się być owocne. Cieszy myśl, że może pociągnąć za sobą pozytywne konsekwencje dla idei interwencji kryzysowej w Województwie Małopolskim i w Kraju.

Tekst i zdjęcia za: http://www.prometeusz.myslenicki.pl/oikip/komisja-polityki-prorodzinnej-i-spolecznej-wojewodztwa-malopolskiego-zainteresowana