Przeskocz do treści

Koncert pasyjny w wykonaniu polskiej młodzieży ze Wschodu

krakowniezaleznymkInformacja własna

W niedzielę 6 marca w Bazylice Mariackiej gościli uczniowie warszawskiego Kolegium Św. Stanisława Kostki, nazywanego również Liceum Polonijnym. Młodzież wzięła udział we Mszy Świętej, a po niej mieliśmy okazję wysłuchać Koncertu Pasyjnego.

W szkole uczą się młodzi ludzie polskiego pochodzenia z Kresów i ze Wschodu, z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Armenia, Uzbekistan czy Gruzja Szkoła pomimo wielu barier rozwija się, zwiększa liczebność uczniów a w rankingach szkół średnich – plasuje się na wysokim poziomie.

liceumpolonijne4To wszystko mimo niewystarczającego wsparcia jakie otrzymuje od Państwa Polskiego, choćby MSZ, które – pomimo obietnic – nie zwiększyło w tym roku dotacji na szkołę. Stąd też nawet dzisiaj te dzieciaki musiały stać przed kościołem z puszkami na datki!

W roku szkolnym 2015/2016 naukę rozpoczęło 114 uczniów. Liceum funkcjonuje na prawach szkoły publicznej. Według rankingu edukacyjnego w 2015 roku Liceum Polonijne Kolegium Św. Stanisława Kostki znalazło się na 44 miejscu spośród 100 najlepszych liceów warszawskich.

(Od Redakcji): Zapraszamy do obejrzenie fotoreportażu, autorstwa p. Mirosława Boruty:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/6Marca2016mb

a o sukcesie zeszłorocznej, społecznej zbiórki funduszy także pisaliśmy już na naszych stronach: https://www.krakowniezalezny.pl/sukces-zbiorki-na-rzecz-liceum-polonijnego